přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Jonesová se dohodla na vyrovnání žaloby

Americká atletka Marion Jonesová uzavřela případ obžaloby Victora Conteho, zakladatele a hlavy firmy BALCO, jež stojí za dodáváním anabolického steroidu THG některým špičkovým atletům.

Trojnásobná olympijská vítězka z OH v Sydney obžalovala Conteho v prosinci 2004 poté, co prostřednictvím televizního kanálu ABC prohlásil, že jí dodával zakázané preparáty a dokonce ji viděl, jak si píchá steroidy do žíly. Sprinterka a dálkařka obviňovala Conteho z urážky na cti a pokusu o zničení její kariéry a požadovala odškodné ve výši 25 milionů dolarů. Vyzvala také svého protivníka, aby podstoupil test na detektoru lži. To Conte odmítl, ale nadále si stál za svým.      

Jonesová se o ukončení celé kauzy postarala mimosoudní cestou, když se tento týden sešla v San Francisku s uvězněným Contem. O urovnání případu informoval Conteho právní zástupce James Wagstaffe, podrobnosti vzájemné dohody však neprozradil. Victor Conte si ve vězení odpykává čtyřměsíční trest, který mu udělil federální soud ve druhé polovině října 2005.

Třicetiletá Jonesová má za sebou pár chudých sezon. Na loňské mistrovství světa v Helsinkách se vůbec nekvalifikovala, o rok dříve startovala na OH v Aténách pouze v dálce, kde skončila pátá. Na předchozí olympiádě přitom dosáhla historického výsledku, když jako první atletka získala pět medailí na jediných Hrách.

Tomáš Klement

Vytisknout