přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Johnson radí Boltovi: zpomal!

Bývalý světový rekordman v běhu na 200 m a stále ještě nejrychlejší muž historie na dvojnásobné trati, americká legenda Michael Johnson, doporučuje svému nástupci, aby zvolnil své současné tempo.

Na první poslech je to možná od sprinterského mága minulosti zvláštní rada. Michael Johnson přesto vzkazuje přes internetový zpravodaj spikesmag.com svému nástupci mezi legendami, Jamajčanu Usainu Boltovi:„Možná přišel čas, abys zpomalil.“

Johnson má především strach o to, aby lámání rekordů Bolta neomrzelo. „Není pochyb o tom, že co se týče fyzické stránky může Bolt závodit stále dál a těžko říct, kam až může své rekordy jednoho dne stlačit. Jiná věc je však rovina mentální,“ zmínil se Johnson s tím, že pro mladé a úspěšné atlety je nejdůležitější, aby zůstali motivovaní. „Samozřejmě může běhat pořád rychleji, stále znovu a znovu posouvat své rekordy. Ale on dokázal za dva roky to, co jiným, včetně mě, trvalo desetiletí. Čeho jiného chce dosáhnout?“ pokládá řečnickou otázku.

A Johnson zmiňuje ještě další důvod, proč by si měla největší star současné atletiky dát „pauzu“. „Bolt podnítil velký zájem o atletiku i v Americe, která jinak spíš holduje kolektivním sportům. Jenže Bolt určitě nebude překonávat rekordy v každém závodě a časem jeho rychlost opadne, což povede k tomu, že zájem o atletiku ochabne. A navíc, když je na startu, není pochyb o tom, kdo vyhraje,“ uzavřel své myšlenky Michael Johnson.   

Adam Pražák

Vytisknout