přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Jména pro Valencii, díl 3.

Nominace vybraných zemí pro nadcházející halové mistrovství světa.

Podle ve čtvrtek zveřejněných informací se ve Valencii představí zástupci rekordních 159 zemí. Je to o dvacet více než předchozí nejvyšší počet z Budapešti 2004. Co do závodníků bude Valencie s 652 atlety třetí nejmasovější. Více jich bylo v již zmíněné Budapešti 2004 (677) a Paříži 1997 (712). Zde jsou nominace vybraných zemí:

Mocná záplava ze zámoří
Výprava USA čítá 51 atletů. Závodníci „hvězd a pruhů“ tak obsadí všechny disciplíny vyjma pětiboje, jen jedna atletka ze dvou možných bude ve výšce, dálce a trojskoku.
Silné je především koulařské duo složené z dvou posledních světových šampionů z haly Christiana Cantwella a Reese Hoffy, v sestavě je však favoritů podstatně více. Nechybí zlatý tyčkař z Ósaky Brad Walker, vždy nebezpečný vícebojař Bryan Clay či velezkušený překážkář Allen Johnson. Mezi ženami mohou mít vysoké ambice aktuálně druhá nejlepší překážkářka světa Lolo Jonesová, nejlepší neruská tyčkařka Jennifer Stuczynská či druhá žena sprinterských tabulek Angela Williamsová.  
Tým: MUŽI - 60 m: Rodgers, Dixon, 400 m: Neville, Nixon, 800 m: Robinson, Symmonds, 1500 m: Myers, R. Brown, 3000 m: Solinsky, Riley, 60 m př.: Oliver, A. Johnson, výška: Manson, J. Williams, tyč: Walker, Miles, dálka: Quinley, Moffitt, trojskok: Wilson, Bell, koule: Cantwell, Hoffa, sediboj: Clay, Kilmartin, 4 x 400 m: Neville, Nixon, Torrance, Stallworth, J. Davis, Willie.
ŽENY - 60 m: A. Williamsová, Joyceová, 400 m: Woodsová, Robinsonová, 800 m: Teterová, Cooková, 1500 m: Wurth-Thomasová, Deatheragová, 3000 m: Rhinesová, Culleyová, 60 m př.: L. Jonesová, C. Davisová, výška: Acuffová, tyč: Stuczynská, Schwartzová, dálka: Nelsonová, trojskok: Marksová, koule: Camarenová, Rustonová, 4 x 400 m: Woodsová, Robinsonová, Barnesová, Perkinsová, Grossarthová, Kiddová.


Velcí soupeči pro Šebrleho: zleva Smith, Clay a Karpov
foto: graf.cz

Bělorusko veze do ohně hned několik želízek
Koulařka Naděžda Ostapčuková, vícebojař Andrej Kravčenko a silná štafeta čtvrtkařek se sestrami Usovičovými. To jsou hlavní medailové naděje Běloruska. Spolu s nimi je ve výpravě bývalý mistr světa Andrej Michněvič a překážkáři Jevgenija Volodková a Maxim Lynša. Světlanu a Ilonu Usovičovy doplňují ve štafetě Anna Kozaková, Irina Chljustovová a náhradnice Anna Tašpulatovová.

Čtyři z pěti skokané, čtyři z pěti ženy
Řekové budou chtít uspět zejména v horizontálních skocích. V sestavě je stříbrný dálkař z HME Louis Tsátoumas a také především trojskokanka Hrysopiyí Devetzíová, která má ve svých 32 letech na kontě devět medailí z velkých akcí, ani jedna z nich však není zlatá.    
Muži – dálka: Tsátoumas, ŽENY - 60 m př.: Redoúmiová, tyč: Kiriakopoúlouová, trojskok: Devetzíová, Athanasíová, dálka: Devetzíová 

Samí prvotřídní běžci
Zástupci Bahrajnu se představí pouze na dvou tratích. Do mužské patnáctistovky byl nominován bývalý dvojnásobný mistr světa Rashid Ramzí i přesto, že letos nemá žádný výkon. V disciplíně ho doplní Ali Belal Mansoor. Stejnou trať, ale mezi ženami, se pak chystá absolvovat šampionka z Ósaky Maryam Jusuf Jamalová. Mílaře doprovází Kamel Yusuf Saad, který bude startovat v běhu na 800 m. 

Rodinný výlet
Jako rodinný výlet vypadá sestava Srbů. Do Valencie totiž vysílají manželský pár Topičových. Bývalý evropský šampion ve skoku do výšky Dragutin dokázal ještě ve svých  37 letech skočit požadovaný limit 230 cm, jeho žena Biljana se letos v trojskoku zlepšila na 14.17. 

Jediná a jedinečná
Chorvatská výprava může mít podle všeho fantastickou úspěšnost. Všichni její členové mají velkou šanci získat na HMS zlato. A ještě se od nich očekává útok na světový rekord. Že přeháníme? Kdepak. Ze země, kam řada krajanů ráda míří na letní dovolenou, totiž do Valencie míří pouze výškařka Blanka Vlašićová a ta výše napsané bohatě splňuje. 

Adam Pražák s využitím EME NEWS

Související články