přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Jména pro Valencii, díl 1.

Nominace vybraných zemí pro nadcházející halové mistrovství světa.

Silnou sbornou povedou rekordmanky
Přes čtyřicet jmen bude čítat výprava Ruska, která bude obhajovat pozici nejúspěšnější reprezentace z posledního HMS v Moskvě. Chybět v ní nebudou ani nedávné pokořitelky světových rekordů Jelena Isinbajevová v tyči a její jmenovkyně mílařka Sobolevová. Isinbajevovou doprovodí její přemožitelka z mítinku v Bydhošti Světlana Feofanová, Sobolevové bude dělat konkurenci Julia Fomenková. V týmu budou i další lídři tabulek jako výškař Jaroslav Rybakov, tyčkař Jevgenij Lukjaněnko, sprinterky Jevgenija Poljakovová (60 m) a Olesja Zykinová (400 m) či dálkařka Irina Simaginová. Půlkař Jurij Borzakovskij poběží pouze štafetu na 4 x 400 m.  Silný ženský kvartet má opět šanci pokořit světový rekord.   
Muži: 
60 m: Jepišin; 400 m: Dyldin, Alexejev; 800 m: Bogdanov, Koldin; 1500 m: Ivanov; 60 m př.: Borisov, Peremota; výška: Rybakov, Těrešin; tyčka: Lukjaněnko, Gerasimov; trojskok: Burkeňa, Plotnir; koule: Sofin; 4x400 m: Dyldin, Alexejev, Frolov, Kokorin, Buzolin, Borzakovskij
Ženy:
60 m: Poljakovová, Nabonkinová; 400 m: Zykinová, Nazarovová; 800 m: Ignatovová, Savinovová; 1500 m: Soboleová, Fomenková; 3000 m: Sidorčekovová, Komjaginová; 60 m př.: Antonovová, Kondakovová; výška: Slesarenková, Savčenková; tyč: Isinbajevová, Feofanová; dálka: Simaginová, Kučerenková; trojskok: Pjatychová, Bufalovová, koule: Omarovová, Avdejevová; 4 x 400 m: Zykinová, Nazarovová, Levinová, Guščinová, Firovová, Forševová (dříve Krasnomovecová)   


Jelena Isinbajevová je i přes nedávnou porážku hlavní kandidátkou titulu, foto: graf.czPřes polovinu tvoří štafety
Ze sedmnácti členů polské výpravy je pro štafetu nominováno devět. Oproti zvyklostem však kvartety našich sousedů nepouštějí zrovna hrůzu. Průměr nejlepších časů mužů je 47.70, u žen 54.59 (Češky mají i v případě startu náhradnice průměr o více než půl vteřiny lepší). Ve výběru chybí tradiční opory včetně např. Gražyny Prokopekové-Janáčkové. Naopak silné zastoupení budou mít v tyči, kam jsou nominovány Monika Pyreková a Anna Rogowská. Šanci na medaili by při neúčasti Caroliny Klüftové mohla v pětiboji mít i Karolina Tyminská. Výpravu doplňují dálkař Marcin Starzak, koulař Tomasz Majewski, překážkáři Artur Noga a Dominik Bochenek a půlkařka Ewelina Setowská-Dryková.

Patnáctka v čele s Arronovou
Sprinterka Christine Arronová je největší hvězdou výpravy „Galského kohouta“. Předvést se mohou i nové francouzské rekodmanky dálkařka Eloyse Lesueurová a trojskokanka Teresa Nzola Meso Baová. Po zranění se vrací dálkař Salim Sdiri. Ostatní členové, muži: Mbandjock (60 m), Decimus (400 m), Eraud a Yemmouni (oba 1500 m), Coco-Villoin (60 m př.), tyč: Clavier, Lavillenie; ženy:  Gheziellová (1500/3000m), Okoriová a Billaudová (obě 60 m př.).

Třináctka Italů
Z Apeninského poloostrova pojede na HMS stejný počet jako českých reprezentantů, tedy 13. Bez stříbrného dálkaře z Ósaky Andrew Howea, který na HMS startovat nebude, se největší naděje upínají k výškařce Antinettě di Martinové. V týmu je i čtvrtý muž letošních sprinterských tabulek na 60 m Simone Collio, trojskokanská „osmička“ Fabrizio Donato a halová mistryně Evropy v kouli Assunta Legnante. Zbytek tvoří  Cerutti (60 m), 800 m: Rifesser, 1500 m: Obrist, 3000 m: Caliandro, výška: Campioli, trojskok: Donato; ženy:  800 m: Cusmaová, 3000 m: Weissteinerová, 60 m př: Cattaneová.

Kallurová a Holm, hlavní hvězdy Švédska
Světová rekordmanka Susanna Kallurová je nepochybně hlavní adeptkou titulu na překážkách. Silné duo Stefan Holm a Linus Thörnblad se představí ve výšce. Také Ema Greenová může po nedávném OR 198 cm myslet vysoko. Silní jsou i tyčkař Alhaji Jeng a sprinter Johan Wissman. V nominaci je i vítězka GP Olymp na 60 m Lena Berntssonová.  Doplní je půlkař Claesson, překážkář Kronberg, tyčkař Fritz, mílařka Haglundová a koulařka Engmanová.
 
Slovensko věří trojskokanovi
Země pod Tatrami vysílá do Valencie čtyřčlenný tým závodníků. Nejvíce se spoléhá na trojskokana Dmitrije Valukeviče, který je v současnosti s výkonem 17.13 m na čtvrtém místě tabulek. Doplní ho dva čerství národní rekordmani Jozef Repčík (800 m) a Miriam Bobková (60 m př.), posledním „do party“ je zkušený koulař Milan Haborák. Halový mistr Evropy Mikuláš Konopka nepojede, neboť nesplnil limit 20.05. 

Adam Pražák s využitím EME NEWS