přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. července 2005, 20:27

Jiřina Ptáčníková ve finále tyčkařek skončila čtvrtá

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková obsadila osobním rekordem 4.10 metru v Kaunasu čtvrtou příčku. Dálkařka Ščerbová suverénně postoupila z kvalifikace.

Ve finále tyčkařek měla Česká republika hned dvě zástupkyně - Jiřinu Ptáčníkovou a Elišku Vaníčkovou. Vaníčková skončila desátá, když se dostala přes 3.95 metru.
Jiřina Ptáčníková nakonec vybojovala čtvrtou příčku, když překonala 4.10 metru, čímž si zároveň o osm centimetrů vylepšila osobní maximum.

V kvalifikaci se dařilo dálkařce Denise Ščerbové. Hned v první sérii se jí podařilo dolétnout do vzdálenosti 6.41 metru a vyhrát tak svou kvalifikační skupinu. Ščerbová má ovšem nejlepší kvalifikační výsledek z obou skupin, druhý nejlepší výkon, o osmnáct centimetrů kratší, předvedla Britka Amy Harrisová. Držet palce Denise Ščerbové můžete zítra od 14:30 hodin (SEČ), čeká ji boj o nejlepší umístění ve finále dálky.

Mužská štafeta ve složení Hrubý, Rejmon, Vaněk, Šulc skončila v druhém rozběhu na 4x400 metrů šestá časem 3:11.55 a do dalších bojů již nezasáhne.

Ostatní výsledky a informace najdete v Zaostřeno na...

Karolína Farská

Vytisknout