přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Jeremy Wariner ohlásil smělý plán

Americký sprinter Jeremy Wariner prohlašuje, že zvítězí na všech šesti mítincích Zlaté ligy v letošním roce.

Po dvou mimořádně vydařených sezonách, kdy loni vyhrál na MS v Helsinkách a rok předtím na olympijských hrách, ohlásil americký sprinter Jeremy Wariner ambiciózní cíl také pro letošní rok - vyhrát na všech mítincích Zlaté ligy a získat podíl na milionové prémii!

Dvaadvacetiletý rodák z Texasu doufá, že vyhraje všech šest závodů. O je formě svědčí mimo jiné fakt, že letos v únoru dopomohl štafetě USA na 4x400 m k překonání halového světového rekordu. "Jsem rychlejší a silnější, než kdy dříve," prohlašuje Wariner sebevědomě. V sezoně, kdy není ani mistrovství světa, ani olympijské hry, chce se Wariner zaměřit právě na slavnou "Golden league".

Běh na 400 metrů je jednou z jedenácti disciplín, zařazených do letošního seriálu Zlaté ligy. Také letos je ve hře finanční bonus 1 milion dolarů. Loni zvítězila na všech šesti mítincích pouze ruská trojskokanka Taťjana Lebeděvová. Možnými adepty na podíl z letošního jackpotu jsou kromě zmiňovaného Warinera zejména zámořští sprinteři Gatlin (USA) a Powell (Jam.) a dálkař Phillips (USA). Mezi ženami se hodně mluví o Etiopance Tiruneš Dibabové (5000 m) a výškařce Bergqvistové (Švéd).

Jeremy Wariner je jedním z osmi mužů historie, kteří kdy dokázali 400 metrů zaběhnout pod 44 vteřin. Jeho osobní rekord z loňských Helsinek má hodnotu 43.93 a je sedmým nejlepším časem v redukovaných tabulkách IAAF.

David Klempíř

Vytisknout