přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Jediná změna mezi místopředsedy ČOV, předseda ČAS do výkonného výboru

Jen jeden ze tří postů místopředsedů Českého olympijského výboru doznal změn po dnešním plenárním zasedání ČOV.

Místopředsedou ČOV pro ekonomiku a marketing se stal bývalý vynikající basketbalista a diplomat Jiří Zedníček, který má funkcionářské zkušenosti z mezinárodní basketbalové federace FIBA, v současné době působí jako vyslanec státu Pennsylvania v České republice. Zedníček se v průběhu voleb stal jediným kandidátem na tuto funkci, protože Ivan Ivančo i dosavadní místopředseda pro ekonomiku a marketing Karel Bauer od svých kandidatur odstoupili.

Vše při starém zůstalo po volbách ostatních místopředsedů. Post místopředsedy pro sport obhájil František Dvořák, když deklasoval svého jediného protikandidáta, bývalého šéfa armádního sportu Tomáše Hluščíka. Jediným uchazečem na funkci místopředsedy pro olympismus byl Josef Dovalil, jehož kandidaturu plénum ČOV.  

O devatenáct křesel ve výkonném výboru ČOV se ucházelo 41 kandidátů. Po více než hodinovém sčítání hlasů rozhodlo už první kolo o zvolení čtveřice osobností: vůbec nejvyšší počet hlasů (68) ze všech kandidátů získal předseda Českého atletického svazu Karel Pilný, který působil jako člen výboru už v uplynulém funkčním období. Do výkonného výboru s ním zasednou Ladislav Malý (judo, 51 hlasů), Pavel Kořan (ČSTV, 49), Vladimír Srb (plavání, 47). O zbývajících jedenácti členech (předseda a místopředsedové ČOV se zároveň stávají členy výkonného výboru) rozhodlo plénum v dalších kolech, do výboru se dostal také Jan Železný.

Výkonný výbor ČOV na období 2005–2008:
Předseda: Milan Jirásek
Místopředseda pro sport: František Dvořák
Místopředseda pro ekonomiku a marketing: Jiří Zedníček 
Místopředseda pro olympismus: Josef Dovalil
Členové: Karel Pilný, Jan Železný, Jiří Adam, Karel Bauer, Alexander Károlyi, Jiří Kejval, Pavel Kořán, Vratislav Kulhánek, Ladislav Malý, Květa Pecková, Jaroslav Pekař,  Jaroslav Pollert, Antonín Rychetský, Vladimír Srb, Oldřich Svojanovský

Tomáš Klement

Vytisknout