přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. září 2006, 20:03

Jaroslav Bába znovu skáče

Na prvním ročníku exhibice Hanácká laťka překonal v premiérovém startu po svém zranění 2.05 metru.

Pro Jaroslava Bábu byla dnešní exhibice v centru Olomouce prvním ostrým startem po zranění levé nohy. "Šel jsem do toho ze své odrazové nohy," řekl Bába po skončení závodu. "Bylo pro mě důležité dokázat si, že mohu skákat přes dva metry. Mohl jsem možná dnes skočit i 2.10, ale kotník už byl unavený a nechtěl jsem ho přetěžovat."

Bronzový medailista z olympijských her je na tom zdravotně podle svých slov již dobře. "Noha dnes nebolela, ale necítil jsem ještě potřebnou dynamiku. Navíc jsem ještě včera ležel v posteli s nachlazením. Ale dnešní závod se mi líbil."

První ročník Hanácké laťky probíhal na olomouckém náměstí a kromě příjemné hudby pomáhala výškařům i přízeň počasí a velká divácká kulisa. Vyhrál slovenský reprezentant Peter Horák, který si zlepšil osobní maximum na 2.26 metru. Na druhém místě se umístil další slovenský výškař Luboš Benko (2.20). Jaroslav Bába skončil na děleném šestém místě.

Jaroslav Bába se letos předvede ještě jednou a to příští středu na skokanské exhibici v Ostravě. "Pak mi začne příprava na halovou sezónu. Začnu pořádně makat, aby se mi vrátila dřívější forma." slíbil Bába.


Z výsledků:

1. Peter Horák (SK) 2.26, 2. Luboš Benko (SK) 2.20, 3. Jan Janků (AC Česká Lípa) 2.20, 4. Dalibor Hon (AK Olomouc) 2.10, 5. Jakub Genža (PSK Olymp Praha) 2.10, 6. Jaroslav Bába (AK SSK Vítkovice) a Ondřej Balcar (PSK Olymp Praha) oba 2.05, 8. Tomáš Krása (AK SSK Vítkovice) 2.05, 9. Adam Řezníček (AK Olomouc) a Petr Högel (AK Olomouc) oba 2.00.

David Klempíř

Vytisknout