přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. července 2007, 21:22

Jaroslav Bába má limit - 227 cm!

Výškař Jaroslav Bába dnes v Německu překonal nominační limit ČAS pro MS v Ósace. O tři centimetry tak vylepšil své letošní maximum z mistrovství ČR v Třinci.

Jaroslav Bába skočil dnes na výškařském mítinku v německém Bühlu 227 centimetrů a je třetím českým výškařem, který splnil kritéria pro MS. Obsadil druhé místo za Němcem Eike Onnenem. Ten skočil také 2.27 metru. 

"Po mistrovství ČR v Třinci jsem cítil formu a tak jsem hledal závody, kde bych jí prodal," informoval z Německa Jaroslav Bába. "Teď už začnu v klidu pomalu přípravu na světový šampionát, závody už mě nebudou tak tížit." Po relativně dlouhé době na 220 cm udělal Bába relativně rychlý výkonnostní vzestup na 227 cm. "Když už jsem to teď jednou skočil, tak už se toho bát nebudu, žádný psychický blok už by mi hrozit neměl," ujišťoval výškař. "A nebýt dnes ta soutěž tak dlouhá, mohlo tam být i 2.30 metrů. Ale to už jsem skákal odevzdaně, byl jsem šťastný za limit."

Kromě Báby startovaly také české výškařky Iva Straková a Romana Dubnova. Straková vyhrála za 193 centimetrů. "Měla jsem po domácím šampionátu volno a to mi zřejmě svědčí. Těch 195, co jsem dnes zkoušela, bylo nadějných." Čtvrté místo obsadila další česká výškařka Romana Dubnova za 190 cm.

Mítink provázelo chladné a deštivé počasí. Soutěž byla navíc dlouhá, skákali muži i ženy dohromady a to od 15.30 do 21 hodin.

Z výsledků:

MUŽI
1. Eike Onnen (Něm.) 2.27, 2. Jaroslav Bába (ČR) 2.27

ŽENY
1. Iva Straková (ČR) 1.93, 2. Ariane Friedrichová (Něm.) 1.93, 3. Kljuginová 1.90, 4. Romana Dubnova (ČR) 1.90

David Klempíř

Vytisknout