přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. května 2006, 13:43

Jarmila Klimešová má limit pro Göteborg

Svěřenkyně Marcely Pilařové začala sezonu hodem do vzdálenosti 60.75 metrů. Loňské zdravotní problémy jsou zdá se pryč.

Pětadvacetiletá oštěpařka pražského Olympu zvítězila v pondělí ve Velké ceně Olomouce výkonem 60.75 metrů. Nominační limit ČAS má přitom hodnotu rovných 59 metrů. "Sezonu jsem začala dobře, mám z toho radost," řekla oštěpařka, kterou loňský rok provázely zdravotní problémy s loktem. "Zdraví zatím slouží dobře a podle tréninkových ukazatelů by mi měl oštěp létat daleko."

Klimešová v Olomouci překonala limit hned dvěma pokusy. Ve třetí sérii poslala oštěp na vítěznou vzdálenost 60.75 metrů a v poslední sérii na 59.42 metrů. "Zařadila jsem do tréninku nové cviky," svěřila se oštěpařka. "Letos bych si chtěla vylepšit osobní rekord." Ten má od roku 2004 hodnotu rovných 62 metrů.

Jarmilu Klimešovou čekají nejbližší závody tuto sobotu ve Francii, příští víkend první kolo extraligy a do Ostravy se chystá i předposlední květnový den, kdy se koná Zlatá tretra. "Limit na mistrovství Evropy je dobrá věc," říká Klimešová, "ale v přípravě se s trenérkou nesoustředíme jen na Evropu. Změna je ta, že letos nepůjdu tolik závodů, kolik jsem původně plánovala."

David Klempíř

Vytisknout