Janků v Brazílii šestý, Šneberger v Rakousku taktéž

neděle 16. května 2004
Tomáš Janků zahájil sezonu v Rio de Janeiru, výkonem 2.15 metru obsadil šesté místo.

Janků si premiéru letošní hlavní sezony odbyl v brazilském Rio de Janeiru, na mítinku IAAF Grand Prix II. Nakonec obsadil celkové šesté místo výkonem 2.15 metru. Začal na 2.10, tuto výšku zdolal na poprvé, o pět centimetrů výše se mu podařilo skočit až na třetí pokus a další postupnou výšku - 2.20 metru již nepřekonal. Vítězem výšky mužů se stal Kubánec Silvány Pérez výkonem 2.25 metru.
Tomáš Janků v Brazílii ještě zůstává a chystá se na další mítink, IAAF Grand Prix, který se uskuteční 23. května v Belému. Do Prahy se závodník Dukly Praha vrací 24. května.

V sobotu se v rakouském Attnang Puchheimu ve svém prvním startu sezony představil i Michal Šneberger.silničním závodu na 1 míli doběhl do cíle v čase 4:02.61. I přes to, že Šneberger doběhl v čase lepším než v minulém roce, obsadil nakonec v silné konkurenci až šestou pozici. Závod vyhrál Keňan Nyaga, který dosáhl druhý nejrychlejší čas historie závodu časem 3:58.76.

Kompletní výsledky z mítinku IAAF Grand Prix II. z Rio de Janeira naleznete zde.