přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. února 2007, 00:25

Janků spoluvítězem Weinheimu

Výškař Tomáš Janků se podělil o výhru na skokanském mítinku v Německu s domácím Onnenem. Oba skočili 230 cm. Jaroslav Bába skončil s výkonem 215 cm šestý.

Den po fantastickém výkonu na Brněnské laťce, na níž si vyrovnal osobní rekord 234 cm, si Tomáš Janků připsal další vítězství do sbírky. Tentokráte však neovládl mítink sám, ale spolu s Němcem Eike Onnenem. Oba překonali 224 na druhý a 230 cm na třetí pokus a na dalších výškách ztroskotali. Onnen se marně pokoušel o 232 cm, Tomáš Janků tuto výšku vynechal a útočil na 235 cm. „Ale jen jednou. Cítil jsem se už hodně unavený a nechtěl jsem do toho prát, abych si něco neudělal,“ vysvětlil telefonicky z Německa .
O vítězství se s Onnenem rozeskakovali. „Poté, co jsme shodně 230 shodili, tak jsme se dohodli, že budeme oba první,“ přidal popis neobvyklého rozuzlení závodu.
Třetí byl s 224 cm Američan Tora Harris.

Jaroslav Bába přijel do Weinheimu navzdory původnímu plánu. Právě zde si totiž před rokem přivodil zranění, s jehož následky laboruje dodnes, a tak se mu prve na mítink nechtělo. Vzhledem k svým dosavadním výsledkům v sezoně však změnil plány: „Chtěl jsem si dát po psychické stránce nový impuls,“ řekl. Okamžitý vliv na výkonnost však toto rozhodnutí nemělo. Bába ve Weinheimu pouze zopakoval své letošní maximum 215 cm. „Je to pořád to samé. Chci to posunout, v mých silách alespoň těch 220 cm určitě je. Dneska už tam několik skoků bylo dobrých, ale zatím to ještě nevyšlo. Snad příště,“ doufá bronzový medailista z Atén a národní rekordman ve skoku vysokém.
 
Mezi ženami si triumf odváží Ruska Jelena Slesarenková, která v soutěži předvedla 195 cm. O dva centimetry méně má v zápise domácí Ariane Friedrichová, třetí místo si výkonem 187 cm vysloužila Maďarka Dora Györffyová. V ženské kategorii žádná z českých zástupkyň nestartovala.

Kompletní výsledky naleznete zde.      

Adam Pražák

Vytisknout