přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. ledna 2009, 10:59

Janáčkovi čekají přírůstek do rodiny

Manželství tyčkaře Štěpána Janáčka a polské běžkyně Gražyny Prokopekové došlo patřičného naplnění. Potomek by se měl narodit v červnu.

„Oba se samozřejmě strašně těšíme. Pro dítě je z našeho pohledu vhodný moment a jsme rádi, že to vyšlo. Přeci jen jsme ve věku, kdy už to není tak úplně samo sebou, “ prohlásil za oba jednatřicetileté atlety Štěpán. Pro pátého tyčkaře z ME v roce 2002 a účastníka posledních tří olympiád s osobním rekordem 576 cm je blížící se otcovská role novou motivací. „Chtěl bych zase závodit více než jen pro vlastní potěchu z pohybu,“ prohlásil s jistou nadsázkou. Nejbližší výzvou je pak limit na HME v Turíně, který je pro tyčkaře vcelku přívětivý (5.55), na druhou stranu jsou na tři místa v nominaci čtyři závodníci obdobné výkonnosti. „Je jasné, že se o to budeme prát. Uvidíme, komu to vyjde. Ale bude to nejspíš zajímavější, než kdyby na limit byli třeba jenom dva,“ myslí si svěřenec Boleslava Patery.


Jeho manželka, tradiční účastnice polských čtvrtkařských štafet, majitelka dvou bronzů z ME a národní halová rekordmanka v individuálním běhu na 400 m výkonem 52.00, má pochopitelně jiné starosti. Celou sezonu 2009 kvůli těhotenství a následné péči o dítě vynechá. „Pak se asi bude pokoušet o návrat. Zatím to tak plánuje, ale uvidíme, jak na tom bude a jestli bude mít ještě chuť,“ popsal jejich společné úvahy Štěpán.

Společně pak musí ještě dobudovat rodinné hnízdo. „Už je v podstatě vše hotové, zbývá takové to poslední handrkování se stavebními firmami, aby se vše dodělalo. Momentálně nejvíc brání nastěhování problémy s připojením kotle na vytápění.“  A to je ve stávajících mrazech opravdu seriozní překážka.        

Adam Pražák

Vytisknout