přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. prosince 2006, 10:09

Jan Železný prodává v dražbě oštěp, dres a tretry

Zhruba dva měsíce poté, co ukončil svou veleúspěšnou kariéru, poslal trojnásobný olympijský šampión Jan Železný své nejcennější oštěpařské náčiní do dražby.

O všechny tyto cennosti svedou v příštích dnech souboj sběratelé i příznivci atletiky. Nebyl to dlouho promýšlený plán, ale náhlá myšlenka. V polovině září, když se k úplnému konci chýlila derniéra Jana Železného v Mladé Boleslavi, chopil se oštěpař mikrofonu. "Dám do dražby pár věcí, výtěžek půjde tam, kde jsem začínal, na atletiku v Mladé Boleslavi."
 
Dražba, kterou Jan Železný pořádá, začíná 5. prosince 2006. Noví majitelé oštěpu, s nímž Železný házel na mítinku Grand Prix v katarském Dauhá, dresu s podepsaným číslem z göteborgského šampionátu i pár treter ze speciální sady pojmenované po světovém rekordmanovi bude znám 13. prosince 2006. Předměty předá Jan Železný novým majitelům 15. prosince 2006.

Výtěžek dražby věnuje Jan Železný atletickému klubu, kde svou cestu za medailemi začínal: mladým atletům z Mladé Boleslavi.

V dražbě jsou celkem čtyři předměty: oštěp, pár treter, dres podepsaný Janem Železným a originál startovního čísla z mistrovství Evropy v Göteborgu, kde se Jan Železný loučil s velkou mezinárodní kariérou.

Dražby je možné se zúčastnit zde.

David Klempíř

Vytisknout