přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. března 2003, 13:01

Jan Železný odlétá na soustředění do Afriky

Nejlepší oštěpař historie Jan Železný zítra odlétá na další soustředění v Jihoafrické republice.

Druhá letošní africká příprava Jana Železného potrvá celkem pět týdnů, návrat je plánován na 30. dubna. „Toto soustředění bude zaměřeno především na techniku. V sezoně 2003 chceme docílit takového stavu, aby Honza házel stejným způsobem, jak je zvyklý,“ říká Železného trenér Jaroslav Brabec a naráží přitom na smolnou sezonu 2002, kdy se jeho svěřenec potýkal se zdravotními problémy, které mu nedovolily házet optimální technikou. Na loňském ME se Jan Železný probojoval do finále, kde mu však ani jeden ze tří pokusů nevyšel.

Foto: Česká sportovní

V současné době je zdravotní stav úřadujícího olympijského šampiona uspokojivý. „Operace Honzovi pomohla, žebra se mu po ní uvolnila ,“ komentuje situaci od říjnové operace Jaroslav Brabec. Dlouhodobé bolesti v oblasti žeber Železného připravily o boj o medaili na zmíněném ME v Mnichově. Příprava na loňskou sezonu přitom v případě Železného dopadla podle slov Jaroslava Brabce na jedničku, byla možná nejlepší v kariéře slavného oštěpaře. „Momentálně Honzu trochu tahá achilovka, ale to není nic vážného,“ popisuje Brabec aktuální zdravotní stav svého svěřence.

Po návratu do České republiky 30. dubna se Železný zaměří už na přípravu na konkrétní závody. Pravděpodobně jediným domácím startem Jana Železného bude účast na červnovém mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Další Železného cíle pro sezonu 2003 se pak budou odvíjet od jeho zdravotního stavu.

Tomáš Klement

Vytisknout