přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2009, 19:02

Jak viděl HME šéftrenér

Česká výprava si z halového mistrovství Evropy odváží jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Jde o úctyhodné skóre, z něhož má pochopitelně radost i šéftrenér české reprezentace Václav Fišer.

 "Tři medaile je super výsledek." Stříbro vybojovala překážkářka Lucie Škrobáková v novém českém rekordu 7.95, bronz přidal překážkář Petr Svoboda a matador výpravy vícebojař Roman Šebrle. Sedmé místo pak ve výšce Iva Straková. V konečném součtu si Česká republika připsala 21 bodů, které ji řadí na 12. místo z 35 evropských zemí. Stejný místo v pořadí států jsme obsadili jak na evropském šampionátu v Madridu před 4 lety, tak v Birminghamu 2007. 

Zatímco medaili Romanu Šebrlemu Fišer prorokoval a věřil i Petru Svobodovi, výkon překážkářky Škrobákové byl pro něj velmi příjemným překvapením. "To je sen," zhodnotil již v pátek nový český rekord a stříbrnou medaili Fišer. Svěřenkyni Jany Jílkové označil také za sebevědomou závodnici. "Ten čas je úžasný, myslel jsem si na hranici osmi vteřin, tohle je ale zase o kategorii výš. A z toho mám obrovskou radost," narážel Fišer na nový český rekord Škrobákové.
 

"V Petrovi je obrovský potenciál. Za poslední dva roky hodně dozrál, dříve byl daleko větší blázen. Nyní může směřovat k takovým cílům, které si předsevzal," narážel na Svobodovo prohlášení, že bude chtít v budoucnu stlačit čas v běhu na 110 metrů pod třináct vteřin. "Má velké sebevědomí, a tak to má být. Závodník nemůže přemýšlet ve smyslu - jdu tam, abych neprohrál, ale naopak -  jdu tam, abych vyhrál. K tomu se propracovat trvá "několik světelných let". A Petr to dokázal."

Fišer ocenil také vícebojaře Šebrleho. "Odhadoval jsem ho na 6150 bodů a nakonec to tak nějak přibližně vyšlo. Akorát, že se tu vynořili mladí divoši..," narážel především na skvělý výkon Estonce Pahapilla. "Roman byl ale úžasný, je to velký bojovník. Po měsíci, kdy pořádně nemohl trénovat, tak hlavně ty skoky - dálka přes 770, o tyči 5 metrů a do výšky 209, to jsou špičkové výkony."


Ze čtrnáctičlenné výpravy se do dalších bojů nedostalo devět závodníků. "Bylo tady spoustu mladých, výkonnost na to měli, ale holt se jim to nepovedlo. Myslel jsem si na dvě tutovky - dálkaře Novotného a výškaře Bábu. Ale není vždycky posvícení. Navíc, jak jsem už někde řekl - i Bára Špotáková dvakrát zůstala v kvalifikaci a potřetí byla mistryně světa," uzavřel své hodnocení optimisticky Fišer.

Karolína Farská

Vytisknout