přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2012, 20:09

Jak se vedlo českým atletům o víkendu

Ačkoli se rozbíhá především sezona v hale, v uplynulých dnech jsme zaznamenali zajímavé výsledky také na dráze a v krosu.

Halové testy na Strahově
V pátek se na Strahově rozjela série pražských veřejných závodů. Podobně jako začátkem minulého týdne toho využilo hned několik reprezentantů k dalším testům formy, na ovále výhradně v nemistrovských disciplínách.

V mužském sprintu na sto padesát metrů byl nejrychlejší s 16.09 Theodor Jareš. Před horší z jeho časů 16.26 se vešel dvakrát Jaroslav Hedvičák (16.20 a 16.23) a jednou Adam Sebastian Helcelet (16.25). Oba uvedení vícebojaři se utkali v dálkařském sektoru, kde byl pro změnu úspěšnější Helcelet s 722 cm proti Hedvičákovým 708. Na šestistovce se prosadil Josef Prorok v čase 1:19 rovných, téměř o tři vteřiny před Tomášem Pelcem a Janem Pernicou, na poloviční trati zapsal nejlepší výkon Petr Lichý (34.71). Na dvojce se v souboji dvojčat Edlmanových prosadil Tomáš o vteřinu před Martinem.

Mezi ženami se na první místo prosadily výhradně členky domácího USK. Stopadesátka patřila s 18.48 juniorské reprezentantce Kláře Seidlové. Dvojkombinaci 600 a 300 metrů zvolila Dana Šatrová, na delší z tratí soupeřila především s časomírou a nakonec ji zastavila na kvalitních 1:31.09, při následné třístovce už její náskok nebyl tak suverénní, přesto zvítězila za rovných 41 s, takřka o vteřinu před Nikolou Řehounkovou. V tyčkařském sektoru zdolala Romana Maláčová na úvod sezony 410 cm, v dálkařském Jana Korešová 587 cm.

Výsledky veřejných závodů PAS

Bakalárův rekord ČR
Hned v sobotu bylo v přetlakové hale opět rušno, tentokrát středočeskými přebory. O nejvýraznější výkon se tu postaral dorostenec Marek Bakalár, jenž šedesátku proběhl za vynikajících 6.80, což je nejlepší český výkon v historii. Hostující Oldřiška Marešová tu nezopakovala výkon z akademického MČR, tentokrát se přenesla přes 187 cm.
Výsledky středočeských přeborů

Velmi svižný Maslák na dráze
Skupina Dalibora Kupky polyká tréninkové dávky v Jižní Africe a v sobotu vyrazili její dva členové do Germistonu na testovací závody. Bohužel i pořadatelé pojali závod jako zkoušku, a tak se běhalo na ručně měřené časy. Oficiálně změřili Michalu Brožovi na překážkové čtvrtce 52.7 a Pavlovi Maslákovi 46.0 na hladké, což není zrovna daleko od českého rekordu (45.77). Kouč Kupka svým svěřencům přál o malinko více a podle Facebookového profilu skupiny zmáčkl dokonce 45.88 a 52.55.

Běžci se neztratili na krosu
Při krosu evropského okruhu v italském Roveretu si poradila s devíti soupeřkami juniorka Lada Nováková. Cenné výsledek zaznamenala v kategorii žen Lucie Sekanová, když zpočátku dokonce udávalo tempo vedoucí skupiny a nakonec na osmém místě ztratila na vítěznou Etiopanku Aferaovou tři čtvrtě minuty. Třetí českou stopu zanechal mezi muži Václav Janoušek, jenž doběhl jedenadvacátý.
Výsledky z krosu EAA

Michal Procházka

Vytisknout