přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Jackson věří Roblesovi

Světový rekordman Dayron Robles je podle mínění jeho předchůdce Colina Jacksona velkým favoritem olympijského závodu v běhu na 110 metrů překážek.

Zatímco pořadatelská Čína pevně věří v úspěch národního hrdiny Liou Sianga, podle britské překážkářské hvězdy nebude Robles k poražení. Finále je naplánováno na čtvrtek 21. srpna. "Vidím to na Roblese. Především kvůli tomu, jaké běhá letos časy, jak stabilní má formu a s jakou lehkostí to předvádí. Podle mého bude rozhodně vítězem on," prohlásil čtyřnásobný mistr světa Jackson, jemuž se nikdy nepodařilo vyhrát olympijské hry.

Číňana sráží ztracený rekord
Bývalého světového rekordmana přesvědčuje Roblesova výtečná forma. Jedenadvacetiletému Kubánci letos patří pět nejlepších časů z šesti, na Zlaté tretře v Ostravě v polovině června vzal Robles Číňanovi rekord, když dva roky starý výkon zlepšil o setinu na 12.87, o měsíc později přidal čas 12.88. Naproti tomu Siang, obhájce olympijského zlata z Atén 2004, má za sebou minimum startů, bojoval se zraněními a jeho letošním maximem je 13,18. Podle Jacksona mu navíc vůbec neprospějí ani další okolnosti. "Je pro něho velice těžké už to, že přišel o světový rekord. Navíc je na domácí půdě, tedy pod obrovským tlakem," přemítal Jackson. Obává se také, zda nakonec realita nebude zklamáním oproti velkým očekáváním z úžasného závodu. "Měla to být vzrušující událost. Každý v Číně a vůbec na světě se na to těšil," připomněl Jackson.

Kubánec však už lepší
Přes neskrývané nadšení z Roblesových výkonů neočekává jedenačtyřicetiletý rodák z velšského Cardiffu, že by se Kubánec mohl ještě nějak rapidně zlepšit. "Opravdu si myslím, že tohle je jeho strop. Rychlost jeho nohou je neuvěřitelná, dokáže ji velmi dobře udržet a je otázkou, jaké rychlosti může ještě dosáhnout. Já však myslím, že to o moc lepší už být nemůže," uvedl Jackson.

čtk