Jablonecká hala ve znamení zahraničních závodníků

středa 23. listopadu 2011
V Jablonci nad Nisou se uskutečnil již 34. ročník Jablonecké haly.

Na startu chyběly především české atletické špičky, které v sobotu startovaly na Pražském přeboru, na Ostravské laťce či zahraničních halových mítincích. Ze zahraničních závodníků se do Jablonce podívali především Poláci, ale i Britové, Němci či zástupce Francie  a Jihoafrické republiky.

60 metrů překážek zaběhla nejlépe Lucie Martincová, která se do cíle dostala v čase 8.31 sekundy. "Jsem ráda, že jsem se od minule opět zlepšila. Mým cílem je splnění limitu na mistrovství Evropy do Madridu, " uvedla po závodě. V mužích ve stejné disciplíně zvítězil Polák Niedzielski za 8.06 sekundy.

Na 800 metrů se nejlépe dařilo Polákovi Jozwiakovi (1:53.88), druhý doběhl Zdeněk Medlík z LIAZu Jablonec (1:54.25). Na hladké šedesátce se dařilo Dyjovi, který se do cíle dostal v čase 6.78, ženskou hladkou šedesátku ovládla Polka Dydová (7.46).

V ženském tyčkařském sektoru vládly sestry Vaníčkovy. Eliška si odvezla první místo za 3.70 metru, druhá skončila Lucie výkonem 3.40 metru.

Na čtvrtce si nejlépe vedl Polák Marciniszyn, který zvítězil v čase 49:04 před druhým krajanem Ptakem (49:08).

Podrobné informace a rozhovory s účastníky Jablonecké haly najdete v únorovém čísle časopisu ATLETIKA.