přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. ledna 2018, 13:44

Jablonecká hala je připravena na rekord

Jablonecká hala bude mít v sobotu 20. ledna 2018 od 16:45 hodin již své 46. pokračování. Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec opět připravují zajímavou podívanou pro atletické fanoušky.

Organizátoři chtějí navázat na úspěšné uspořádání závodů v roce 2016, který byl v novém formátu nazván Jablonec Indoor Gala, kde dominoval svým výkonem 603 centimetrů tyčkař Renaud Lavillenie. Minulý rok, kdy byl závod upořádán  v tradičním formátu, ozdobili svými výkony naši vrhači a nestárnoucí sprintér Kim Collins. Letošní ročník má na programu osm disciplín. Ke startům je přihlášena řada kvalitních zahraničních závodníků ze sedmi zemí a představí se také čeští reprezentanti.

Na nejkratším sprintu mužů na 60 metrů bude na startu rychlý Kanaďan Sam Effah, jehož osobní rekord na této distanci je 6.58. Na startu by se měli představit i někteří naši nejlepší sprinteři v čele se Zdeňkem Stromšíkem. Na stejné trati žen bude tahákem souboj mezi Barborou Procházkovou a Klárou Seidlovou, které se v loňském roce obě zúčastnily halového evropského šampionátu v Bělehradě. Na překážkové šedesátce nebude chybět bronzový medailista z loňského HME a český rekordman Petr Svoboda. Mezi ženami bude usilovat o co nejlepší výkon Lucie Koudelová.

Zajímavých výkonů se můžeme dočkat i v dálkařském sektoru, kde by měl startovat další český rekordman Radek Juška. Potrápit ho jistě bude chtít Ukrajinec Vladyslav Mazura, jehož osobní rekord je 804 centimetrů. V ohrožení by tak mohl být rekord haly, který má nyní hodnotu 808 centimetrů. V ženském dálkařském klání by se mělo skákat výrazně za šestimetrovou hranici. Postarat by se o to mohly slovenská vícebojařka Lucia Vadlejch nebo Ukrajinka Julia Firsovová.

Atraktivní podívanou nabídne i koule mužů. Hlavním favoritem bude stříbrný medailista z HME v Bělehradě a český rekordman Tomáš Staněk, kterého doplní jeho tréninkový parťák Ladislav Prášil. Polskou koulařskou školu bude zastupovat Rafal Kownatek, který má osobní maximum 20.37.

Ve skoku o tyči se dá očekávat souboj Michala Balnera s talentovaným Řekem Emmanuilem Karalisem, který v Jablonci již závodil před dvěma lety. 

Petr Jelínek

Vytisknout