přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. ledna 2004, 13:46

JABLONECKÁ HALA 2004

Nejstarší český halový mítink nabídne v sobotu 31. ledna velmi zajímavé souboje. Na startu bude v jablonecké hale na Střelnici řada českých reprezentantů v čele s Tomášem Dvořákem i zahraniční atleti.


Foto: F. Macák
Mítink odstartuje ve 14 hodin. Skvěle obsazené jsou především sprinterské a překážkové disciplíny. Na trati 60 m př. (finále bude v 15.05) si Tomáš Dvořák vyzkouší formu před vícebojařským mítinkem v Tallinu. V mladících Janu Čechovi, Stanislavu Sajdokovi i uzdravenému Ladislavu Burdelovi bude mít více než zdatné soupeře. Všichni se dobře znají z tréninkové skupiny Luďka Svobody. Svoje halové zlepšení v zahraničí chce v Jablonci potvrdit i naše nejlepší překážkářka Lucie Martincová. Na hladké šedesátce se představí domácí sprinterská „1“ Jiří Vojtík i bývalý mistr Martin Duda.

Mezi ženami se očekává souboj Hany Benešové s také uzdravenou Štěpánkou Klapáčovou. V dálkařském sektoru bude hvězdou mítinku Polák Gregorz Marciniszyn s osobním rekordem 828 cm. Jistě skvělý soupeř pro Petra Lamparta, jehož čeká i souboj s přetěžkým limitem IAAF pro HMS v Budapešti – 810 cm.

Kvalitní je také startovní listina dalších technických disciplín. Ve skoku o tyči si vyzkouší formu Tomáš Dvořák, v koulařském kruhu mladý Jan Tylče z Dukly a řada dalších.

                                                                                    František Macák