Ivuti a Adereová vítězně v Chicagu

Nedělní třicátý ročník maratonu v Chicagu vyhráli Patrick Ivuti z Keni, vítězství v závodě žen obhájila Berhane Adereová z Etiopie.

Maraton měl velice napínavý průběh, když do cíle doběhli vítězný Patrick Ivuti z Keni a Jaouad Gharib z Maroka ve stejném čase 2:11:11 hodiny. O vítězství Ivutiho před dvojnásobným mistrem světa v maratonu rozhodovaly setiny sekundy. "Skoro jsem to nezvládl," cituje Ivutioho IAAF na svých stránkách. "Neměl jsem už žádnou sílu, ale když jsem uviděl cílovou pásku, sebral jsem zbytky sil."

Jen tři sekundy náskoku měla v cíli loňská vítězka Berhane Adereová. Trojnásobná medailistika ze světových šampionátů vyhrála v čase 2:33:49. Druhé Adrianě Pirteaové z Rumunska utekla až v závěrečných padesáti metrech. "Adereová měla výbornou strategii," vypočítává Pirteaová. "Zkoušela mě nechat jít před sebe, abych závod odvodila, ale jak bych já mohla vést někoho jako je ona?" Sama vítězka pak v popisu závodu zavzpomínala, že posledních dva kilometry musela přejít do sprintu.

Vítězové získali na prize money 125 000 dolarů a připsali si 25 bodů do série maratonů "World Marathon Majors". Poslední z běhů této série se letos uskuteční v New Yorku. Nedělní závod v Chicagu dokončilo 24 931 běžců z více než 36 000 účastníků na startu. Bohužel jeden z běžců zemřel po srdečním kolapsu.