Italský dálkař Howe doplnil Ennisovou

Podobně jako britská vícebojařka se stal dvaadvacetiletý italský vicemistr světa evropskou vycházející hvězdou, když zvítězil v anketě EAA "Rising Star Award".

Nejpamátnějším dnem Howeovy dosavadní kariéry bude pravděpodobně 30. srpen 2007. To získal stříbrnou medaili na mistrovství světa v japonské Ósace a výkonem 847 centimetrů vytvořil nový italský rekord. Podařilo se mu to v poslední sérii, rázem se posunul z dosavadní páté pozice na první. O jediný centimetr přeskočil do té doby dlouho vedoucího Irvinga Saladina z Panamy. Saladino sice dokázal zareagovat, Howem hozenou rukavici sebral a o rovných deset centimetrů v novém středoamerickém rekordu Itala překonal. Přesto se Howe společně se svojí rodinou na tribuně stadionu Nagai patřičně radoval. "Nemám slov," reagoval na své stříbro. "Samozřejmě že jsem chtěl vyhrát, ale věděl jsem, že Saladino přijde s něčím šíleným. Je to velký šampion, ale vyhrát stříbro v novém národním rekordu ve dvaadvaceti letech je pro mne obrovský výsledek." Svoji vynikající formu potvrdil Howe následně ve Stuttgartu, kdy se stal prvním Italem, který kdy vyhrál ve Světovém atletickém finále.

Jméno Andrew Howe se však na atletické scéně neobjevilo až letos. Tento rodák z Los Angeles, který se s matkou přestěhoval do Itálie ve svých pěti letech, na sebe upozornil již v roce 2004. Na světovém juniorském šampionátu v Grossetu získal dvě zlaté  medaile. Kromě dálky uplatnil vrozenou rychlost i na dvoustovce. I dnes ještě běhá sprinty, je členem oddílové štafety a na minulém světovém šampionátu v Helsinkách startoval právě na dvoustovce. Loni skončil třetí na halovém mistrovství světa v Moskvě, v létě v Göteborgu si doskočil pro titul evropského šampiona. Kromě stříbra z Ósaky letos vybojoval také nejcennější kov za první místo na halovém evropském šampionátu v Birminghamu.

Andrew Howe se stal společně s Jessicou Ennisovou vycházející evropskou hvězdou. V mužské části ankety figuruje také jedno české jméno. Hlasující určili juniorskému mistru Evropy Jakubu Holušovi jedenáctou příčku.