přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Itálie může předložit svoji kandidaturu na HME 2009

Rada EAA na svém zasedání v Amsterodamu (30. 9.–2. 10.) jednala o situaci s ME 2010 a HME 2009.

V obou případech nebyl hlasováním přijat návrh, aby se znovu otevřela možnost podat kandidaturu v nějakém zkráceném termínu pro libovolného kandidáta, ale bylo rozhodnuto, aby mohli kandidovat ti, kteří již v předchozím období svoji kandidaturu oznámili. To se v daném případě týká jediné atletické federace, a to italské (FIDAL). Ta svůj úmysl kandidovat na HME 2009 již v minulosti oficiálně oznámila, ale několik dnů po řádném termínu.

Za zmínku stojí fakt, že FIDAL oznámil při letošním MS v Helsinkách, že má zájem kandidovat městem Turín na pořádání halového mistrovství světa v roce 2008.

V praxi toto rozhodnutí Rady EAA znamená, že FIDAL může předložit svoji kandidaturu na HME 2009, a ta bude posuzována a hodnocena ze všech obvyklých hledisek.

Kandidatura Prahy, která plánovala uspořádat šampionát v Sazka Aréně, byla zamítnuta hodnotící expertní skupinou EAA a následně dopisem předsedy EAA kvůli možnému problému s instalací dráhy a omezené viditelnosti z ochozů. Pokud jde o kandidaturu Istanbulu, tak EAA konstatovala, že výstavba místa případného konání HME v Istanbulu – haly Sinan Erdem Indoor – dosud není dokončena.

Český atletický svaz připravuje a v říjnu zašle na EAA dopis, v němž oznámí, že nesouhlasí se závěry expertní komise EAA a předloží své doplněné návrhy na uspořádání HME 2009.                   
                                                                          Karel Pilný, předseda ČAS