přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Isinbajevová vylepšila světový rekord, v Ratingenu vítězi Leyckes a Wheelerová

Na mítinku v Gatesheadu vytvořila tyčkařka Jelena Isinbajevová světový rekord. Na vícebojařském mítinku v Ratingenu byl nejlepší Němec a Australanka.

Dnes se v anglickém Gatesheadu uskutečnil mítink IAAF - SGP, na kterém se představila také Ruska Jelena Isinbajevová. Slavná ruská tyčkařka na první pokus překonala laťku ve výšce 4.80 metru a poté si nechala na stojany nasadit rovnou 4.87 metru, tedy hodnotu nového světového rekordu v tyči žen, a na třetí pokus tuto výšku dokázala pokořit. Halová šampionka z Budapešti o centimetr vylepšila své vlastní osobní maximum a zároveň vytvořila nejlepší výkon v tyči žen pod otevřeným nebem, který doposud držela Američanka Stacy Dragilaová ze Zlaté tretry (4.83 metru).

Kompletní výsledky z mítinku IAAF-SGP z anglického Gatesheadu naleznete zde.


V německém Ratingenu dnes vyvrcholil tradiční vícebojařský mítink. Letos byl ovšem ochuzen o řadu známých vícebojařských es včetně Romana Šebrleho a Tomáše Dvořáka. Z Ratingenu si tak vítězství z desetiboje  odváží Němec Dennis Leyckes, který za oba dva dny nasbíral 8 172 bodů. V sedmiboji žen byla nakonec nejúspěšnější Australanka Kylie Wheelerová s 6 296 body. V Ratingenu ovšem dokázalo několik domácích vícebojařů pokořit limit na olympijské hry do Atén - Leyckes, Schönbeck, Drews a čtyři domácí sedmibojařky.

Kompletní výsledky z vícebojařského mítinku v Ratingenu naleznete zde.
   

Karolína Farská

Vytisknout