přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. července 2011, 10:48

Isinbajevová v Lucernu ani neskákala, Savinovová má výkon roku

Světová rekordmanka ve skoku o tyči si lehce poranila ruku v rozcvičování. Na ruském šampionátu se už v rozběhu měnilo čelo statistik na 800 m.

460 cm, bez zdařeného pokusu, nenastoupený závod – to je vizitka červencového trojstartu Jeleny Isinbajevové. Někdejší suverénka tyčkařského sektoru neúčast ve včerejším mítinku „Spitzen Leichtathletik“ vysvětlila agenturám takto: „Bolí mě po pádu ruka, nebudu moct skákat. Je mi opravdu líto, příští rok se sem vrátím,“ prohlásila Ruska. Při její absenci zvítězila Američanka Mary Saxerová, jíž k tomu stačil nejčistší zápis na 440 cm.

25. ročník mítinku v Lucernu nicméně viděl i některé výrazné výkony. O rekord mítinku se postaral dvojnásobný americký šampion Walter Dix, jenž při bezvětří zaběhl dvoustovku za 20.02. Nejlepší čas historie závodu zapsal na trojce také Mexičan Juan Luis Barrios (7:42.82). Závod zvládla hvězda mítinku v oštěpařském sektoru Andreas Thorkildsen (84.12). Domácímu publiku udělala radost zejména Lisa Urechová, jež ovládla proti silným soupeřkám stovku překážek za 12.94 (-0.8).

Výsledky z Lucernu

 Nezklamalo tradiční místo k překonávání světových výkonů roku v ženských běžeckých disciplínách, šampionát Ruska. Už v rozběhu osmistovky zazářila Marija Savinovová, která dva okruhy proběhla za 1:58.03. Nejlepšího evropského času 50.19 dosáhla první den mistrovství v Čeboksarech Antonina Krivošapková. Překvapením je vyřazení soupeřky Rosolové z Paříže Krasnomovecové i další stříbrné, pro změnu z Barcelony, Ustalovové, mezi finálovou osmičku jim nestačily časy 51.86 a 52.03. Výtečná byla také kvalifikaci dálky, kde Nazarovová skočila 688 (+0.7) a Sokolovová 676 (+1.2). Překvapivě zůstala mezi vypadnuvšími Kotovová, vítězka z Ostravy Klišinová nemusí na šampionátu startovat. Vynikající, ovšem už finálový stýpl 8:17.74 zaběhl Ildar Minšin.

S využitím EME News

Michal Procházka

Vytisknout