přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Isinbajevová sportovkyní roku Ruska

Olympijská vítězka a světová rekordmanka ve skoku o tyči získala další ocenění, stala se nejlepší sportovkyní Ruska za rok 2004.

Dvaadvacetiletá tyčkařka už v září převzala titul královny světové atletiky letošní sezony, který jí udělila Mezinárodní atletická asociace IAAF, poté vyhrála i v dalších anketách, například v hlasování odborných časopisů Athletics International (Velká Británie) a Track and Field News (USA) o nejlepší atletku planety.

Isinbajevová v průběhu roku celkem osmkrát posunula hodnotu světového rekordu, který aktuálně drží výkonem 4.92 m ze zářijového van Dammeho memoriálu v Bruselu.  

Rodačka z Volgogradu získala zlatou medaili na obou vrcholných soutěžích roku, v hale vyhrála mistrovství světa, v letní sezoně si pak odvezla olympijské zlato z Atén. Za celý rok prohrála jediný závod, když na červencovém mítinku v Iraklionu nestačila na svou největší soupeřku Světlanu Feofanovovou.

„Dosud jsem nezískala titul mistryně světa pod širým nebem a příští rok se koná také halové mistrovství Evropy. A samozřejmě je tady i magická hranice pěti metrů, na kterou se všichni zaměřují,“ prohlásila Isinbajevová ke svým cílům pro nadcházející sezonu. 

Tomáš Klement

Vytisknout