přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. dubna 2011, 17:29

Isinbajevová si ve Volgogradu užívá rodiny

Někdejší neohrožená vládkyně ženské tyčky Jelena Isinbajevová mluví v rozhovoru pro webové stránky ruské atletické federace o svém návratu do rodného města.

Jelena Isinbajevová bývala takřka neporazitelná sedm let. Dvakrát vyhrála olympiádu, pětkrát se radovala z titulu venkovní či halové mistryně světa, 27krát posouvala hranice světového rekordu. Až předloni přišel šok v podobě nezvládnuté kvalifikace na MS v Berlíně a hned půl roku na to další zklamání na HMS. Isinbajevová si dala soutěžní pauzu, která se protáhla na jedenáct měsíců. Comeback začala tehdejším výkonem roku, ale na HME nezávodila Místo toho ohlásila konec spolupráce s trenérem Petrovem a návrat do rodného Volgogradu k původnímu kouči Trofimovovi. Pět týdnů poté poskytla rozhovor webovým stránkám rusathletic.com, z něhož citujeme:

Jeleno, jak jde trénink?
Zatím dobře, ale nechci k tomu říkat více, abych to nezakřikla. Plně si s Jevgenijem Trofimovem rozumíme, pracuji tvrdě a připravuji se na sezonu. Zatím pořád trénuji v hale, protože venku je ještě zima  a občas prší. Ven se přesuneme začátkem května.

Proč jste se rozhodla závodit za místní Dynamo?
Můj předchozí klub, jehož jsem byla členem deset let, byl v roce 2008 rozpuštěn a od té doby jsem závodila jen za národní tým. Ale teď, když budu trávit většinu času v Rusku, tak jsem kývla na nabídku Dynama, abych za ně soutěžila.

Vaše rodiče jsou asi šťastní, že jste vrátila domů...
Samozřejmě jsou rádi, že mě vidí častěji a navíc fyzicky, ne jen virtuálně v televizi. Zvláště když se vrátila i moje sestra Inessa, která žila v Japonsku. Velmi jsme se o ní báli, když tam byla ta zemětřesení a začala unikat radioaktivita z jaderné elektrárně ve Fukušimě. Uklidnili jsme se až tehdy, když jsme viděli jí i její děti zdravé a nezraněné. Její manžel se však musel do Japonska vrátit, protože tam má smlouvu s Cirque du Solei.

Rozmazlují vás nyní rodiče?
Hýčkaný je akorát Váňa (syn její sestry Inessy), kterému budou čtyři roky. Ale jinak jsou rodiče samozřejmě moc rádi, že se události nečekaně zvrtly a rodina je opět pohromadě. Nicméně každý bydlíme ve své vlastním bytě, takže si vařím sama. Jedině když jsem moc líná, zaskočím za Inessou, která bydlí poblíž.

Stihla jste se už zastavit u Taťány Ledeďové, která se také nedávno vrátila do Volgogradu a 9. dubna porodila dceru?
To si pište. Malá Saša je blonďatá po tátovi, i když takto malé děti se rychle mění. Je to moc hezké  a hlavně klidné dítě, soudě tedy podle toho, když jsem u nich byla na návštěvě. Hrozně Táňu obdivuju, jak dokáže skloubit trénink, výchovu dětí a ještě k tomu se angažovat v politice. Je příkladem pro všechny! Doufám, že se do olympiády v Londýně dostane do formy.