přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. ledna 2011, 11:57

Isinbajevová chystá návrat, prý natěšená a motivovaná

Bývalá královna ženské tyčky se chystá téměř po roce ukončit závodní pauzu a dobýt zpět ztracené pozice. První start má naplánovaný na 6. února.

„Jsem motivovaná, zdravá a velmi potěšená ze stavu své kondice v této fázi přípravy. S koučem Vitalijem Petrovem jsme strávili soustu času, abychom se v tréninku vrátili ke kořenům a já tím získala solidní základ. Nyní jsem šťastná z toho, že zase začnu závodit, což mě baví nejvíce,“ prohlásila Jelena Isinbajevová pro internetové stránky IAAF v souvislosti s mítinkem Ruská zima, kde by se měla objevit poprvé po téměř jedenácti měsících závodní pauzy. K ní se 28letá Ruska, která v dosavadní kariéře překonala 27 světových rekordů, uchýlila po výsledcích na MS v Berlíně, kde neskočila základní výšku, a následném HMS, odkud si odvezla „pouze“ čtvrté místo.


Jelena Isinbajevová na MS v Ósace, foto: www.graf.cz

S „dobitými baterkami“ by se ráda vrátila zpět na výsluní. „Samozřejmě že chci předvádět to nejlepší, co ve mně je, a vyhrávat závody. Má halová sezona bude poměrně krátká, po mítinku v Moskvě budu startovat v Doněcku a možná ještě na jednom či dvou závodech před HME,“ hlásí dvojnásobná olympijská vítězka a majitelka pěti světových titulů z venku i z haly.

Svým způsobem se tak vrací k loňskému závodnímu modelu, i před rokem totiž  začínala právě na Ruské zimě. Předvedla zde sice nejlepší výkon halové sezony 485 cm, na rozdíl od let minulých a jejích premiér v Doněcku však neposouvala světové maximum a svým způsobem tak předznamenala pozdější neúspěch. Přesto na mítink nezanevřela. „Miluji závodění v Rusku, před svými fanoušky,“ říká rodačka z Volgogradu, která je v současnosti obyvatelkou Monte Carla. Své vlasti však vypomáhá i na poli sportovní diplomacie, nedávno byla jednou z tváří úspěšné ruské kandidatury na fotbalové MS.  
 

Adam Pražák

Vytisknout