přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. dubna 2010, 12:49

IAAF zveřejnilo časový pořad a maskota pro MS 2011

Světový šampionát, který se uskuteční příští rok v korejském Tegu, bude zkouškou nového rozvržení soutěží. Večerní klání bude vyhrazeno pouze pro semifinále a finále.

Nový časový pořad vznikal údajně ve spolupráci s atlety, zástupci televizí a rádií a také obchodními partnery, přičemž záměrem bylo vzbuzení větší pozornosti u televizních diváků, zejména těch mladších. Také by měl přispět k tomu, aby se lépe prezentovaly sportovní příběhy, které se na šampionátu zrodí. Obdobné schéma bylo testováno v bčřeznu při HMS v Dauhá a setkalo se vesměs s příznivým přijetím.

maskot Tegu_v.jpg

Večerní programy MS se oproti minulosti výrazně zkrátily na dobu max.tří hodin a obsahují takřka výhradně semifinále a boje o medaile.  Výjimku tvoří pouze kvalifikace mužského kladiva a rozběhy stovek a čtvrtek, které se dostaly do večerního bloku prvního soutěžního dne, a pak také kvalifikace oštěpařů, kterou uvidí diváci večer šestého dne. Zbylá rozřazovací kola jsou vměstnána do dopoledních programů. Zajímavostí je pátý soutěžní den, který obsahuje pouze závod na 20 km chůze žen, jinak je volný.

 

 "S potěšením představujeme nový harmonogram pro Tegu 2011," komentoval prezentaci prezident IAAF Lamine Diack. "Je to začátek nové éry našeho sportu, v níž by se měl proměnit tak, aby lépe odpovídal požadavkům současného světa, ve kterém je stále těžší zaujmout a pak i udržet zájem veřejnosti. Stavět přitom chceme na silných stránkách atletiky, která v průběhu desetiletí darovala světu mnoho památných sportovních momentů historie,"uzavřel prezident Diack.    

500 dní před zahájením šampionátu též organizátoři prezentovali poster a barvami hýřící postavičku, která bude oficiálním maskotem.Časový pořad pro MS v Tegu zde.

Adam Pražák

Vytisknout