přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

IAAF spustila kladivářskou challenge

Kladiváři se zařadili po bok vícebojařů a chodců a dostali dlouhodobou soutěž se zajímavými finančními bonusy. Je jim tak vykompenzováno to, že jejich disciplína není součástí Diamantové ligy.

Premiéra IAAF kladivářské challenge nabídne závodníkům po sedmi závodních příležitostech pro obě kategorie. Jak kladiváře, tak kladivářky budou hostit tři mítinky (mj. Ostrava), dalších osm uspořádá soutěž pro jednu z kategorií. Minimální počet startujících je stanoven na osm, maximální na dvanáct.

Kladiváři a kladivářky mohou objet kolik závodů chtějí, aby však mohli být zařazeni do celkového hodnocení challenge, musejí se zúčastnit alespoň tří dílů seriálu. Celkové pořadí pak vznikne po součtu tří nejlepších výkonů každého závodníka, kterých dotyčný v challenge dosáhl. Za překonání světového rekordu obdrží atleti bonus jednoho metru, při jeho vyrovnání se odměna snižuje na polovinu. V případě rovnosti rozhoduje o celkovém pořadí v challenge lepší dílčí maximum, kterého závodník v seriálu dosáhl.

Vítěz kladivážské challenge se může těšit na odměnu 30 tisíc USD, honorována jsou však umístění až do dvanáctého místa. Celkem na prémie padne 202 tisíc USD. Vedle toho jsou vypsány i povinné prize money, které musejí vyplatit závodníkům pořadatelé dílčích mítinků zařazených do Challenge. Celkem jde o částku 7500 USD na jednu kategorii, přičemž vítěz či vítězku vyinkasují rovné 2000 USD.     

Mítinky kladivářské challenge 2010 (místo – datum; kategorie):

Dakar – 22. dubna;  ženy
Ósaka – 8. května; muži
Tegu – 19. května; ženy
Rio – 23. května; muži i ženy
Ostrava – 26. května; muži i ženy
Hengelo – 30. května; muži
Madrid – 2. července; muži
Atény -  12. července; ženy
Berlín – 22. srpna; ženy
Rieti – 29. srpna; muži i ženy
Záhřeb – 1. září; muži

Adam Pražák

Vytisknout