přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

IAAF odvolala pozvání Ščerbové

Na sekretariát Českého atletického svazu přišel dnes ráno opravný fax, který ruší včerejší oficiální pozvání Denisy Ščerbové na pětiboj při HMS ve Valencii.

Právo startovat ve víceboji mají při HMS pouze ti závodníci, kteří obdrží pozvání od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Podle pravidel to jsou čtyři závodníci(ce) s nejlepší výkonností z letní sezony 2007 a čtyři atleti s nejlepší výkonností v letošní halové sezoně, přičemž se započítávají jejich výsledky do 17.2. 2008. Pokud někdo z jakýchkoliv důvodů pozvání odřekne, dostane se na další v pořadí, kteří osmičku závodníků doplní.

Podle včerejšího faxu od soutěžního ředitele IAAF Paula Hardyho Denisa Ščerbová svým výkonem 4632 bodů v Sheffieldu výše uvedeným podmínkám vyhověla a byla oficiálně na pětiboj pozvána. Dnes ráno však přišel opravný fax s omluvou, že do statistik chybně nebyly započítány výsledky pětiboje v Tallinnu, podle kterých se před Denisu dostaly Ukrajinka Natalija Dobryňská a Taťjana Černovová z Ruska.  

„Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Snad příště. Nyní se zase zaměřím na dálku,“ řekla k Ščerbová, která v této disciplíně vybojovala vloni při HME bronzovou medaili. „Ve Valencii tedy nejspíš půjdu překážky, dálku a štafetu 4 x 400 m,“ dodala.

Adam Pražák

Vytisknout