IAAF chystá „sestru“ Diamantové ligy, počítá v ní se Zlatou tretrou

23. listopadu 2011, 11:27

Rada IAAF rozhodla v sobotu o ustavení nového patra ve struktuře jednodenních mítinků. Vedle Diamantové ligy tak vznikne tzv. IAAF World Challenge.

World Challenge je primárně určena pro mítinky IAAF, které nebyly přizvány do elitního seriálu Diamantová liga. Vedle Ostravy sem patří mítinky v Melbourne, Ósace, Dakaru, Belému, Aténách, Berlínu, Hengelu, Madridu, Rieti a Záhřebu. Nově pak byly přizvány atletické podniky v korejském Daegu a marockém Rabatu.

Jsme rádi, že se nám po zařazení kladenského TNT – Fortuna mítinku do vícebojařské Challenge podařilo udržet v prestižní rodině IAAF také Zlatou tretru Ostrava, která si to svými výsledky určitě zaslouží. Navíc je World Challenge stejně jako Diamantová liga koncipována na tři roky a je tu reálná možnost, že by se časem mohla Ostrava dostat i do této úplně nejvyšší soutěže,“ prohlásil předseda ČAS Libor Varhaník.

Program každého z mítinků IAAF World Challenge se bude skládat z 16 disciplín a jejich složení bude ze strany IAAF koordinováno. Součástí seriálu bude i kladivo.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí