Hvězdy pro kladenský víceboj se kupí, start potvrdili i Šebrle a Dobryňská

17. května 2010, 10:40

O uplynulém víkendu přibyla do startovní listiny vícebojařského TNT – Fortuna meetingu dvojice olympijských vítězů. Celkem přijede deset medailistů z velkých akcí .

Čtvrtý ročník TNT-Fortuna vícebojařského mítinku, který se poprvé pod hlavičkou seriálu IAAF koná 15. a 16. června na kladenském stadionu, se může pochlubit nabitou startovní listinou. K již dříve avizovaným elitním Američanům Bryanu Clayovi a Treyi Hardeemu přibyla s konečnou platností domácí star a ikona víceboje Roman Šebrle.Co bylo dříve smluveno v obecné rovině, dostalo definitivní platnost a v tuto chvíli mohu říci, že Roman u nás bude závodit. Jsem tomu velmi rád, protože víme, jak je pro závod důležitý a že třeba první ročník vysloveně udělal,“ prohlásil ředitel mítinku Zdeněk Lubenský, který jedním dechem mohl přidat i další hvězdu, s níž se definitivně dohodl. „Je jí olympijská vítězka z Pekingu, Ukrajinka Natalia Dobryňská, která si to tu podobně jako jiní velmi oblíbila a plánuje v Česku po závodech i soukromý program,“ dodal Lubenský.  


Roman Šebrle při jednom z ročníků TNT Fortuna meetingu, foto: J. Kucharčík

I ženský závod tak dostal svoje velké jméno, v případě toho mužské však jde rovnou o hvězdný roj. Účast totiž přislíbili i Dmitrij Karpov, Alexej Drozdov, Andrej Kravčenko, Alexander Pogorelov či Maurice Smith. „Volal mi i Roland Schwarzl. Ještě jednáme se dvěma Kubánci, ale tam je to složitá domluva. I kdyby však nepřijeli, bude pole vysoce kvalitní,“ říká Lubenský a má pravdu. Řekněte sami. Kdo z těch opravdu špičkových borců vám ve výčtu chybí?

Výmluvná je i statistika. Celkem se na Sletišti objeví tři olympijští vítězové, stejný počet mistrů světa a dohromady deset medailistů z velkých akcí, kteří vespolně nasbírali rovnou třicítku cenných kovů. Zájem o start na mítinku je prý obrovský. „Mnoho atletů se mi ozvalo samo, za všechny bych jmenoval třeba oba vítěze z mítinku v Desenzanu, Američana Jakea Arnolda a Rusku Marinu Gončarovovou. Vysvětluji si to  jednak tím, že náš mítink byl zařazen do IAAF vícebojařské challenge, jednak podle mě pozitivně zafungovala i šeptanda. Kdo u nás byl a líbilo se mu tady, řekl to ostatním atletům,“ myslí si Lubenský a zmiňuje i jedno jméno z pomezí sportu a showbyznysu, které se mu podařilo pro mítink získat. Role jednoho z moderátorů dvoudenní akce se totiž ujme Josef Karas, bývalý špičkový vícebojař, který se nedávno dostal do povědomí širší veřejnosti díky druhému místu v celosvětové soutěži krásy.

Stále také platí již dříve ohlášený pokus Bryana Claye o světový rekord. „Čile komunikujeme s jeho manažerem Paulem Doylem a ladíme Clayův program mezi mítinkem v Götzisu a tím naším. Také bych však rád upozornil na jeho parťáka Traye hardeeho. Je trochu v pozadí, ale je to mistr světa, navíc v laufu a klidně může být ve hře o prvenství,“ dodává Lubenský. 

Ohlášené hvězdy TNT-Fortuna Meetingu:
Roman Šebrle
Bryan Clay (USA)
Tray Hardee (USA)
Dmitrij Karpov (Kazachstán)
Alexandr Pogorelov (Rusko)
Alexej Drozdov (Rusko)
Andrej Kravčenko (Bělorusko)
Maurice Smith (Jamajka)
Natalia Dobryňská (Ukrajina)

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí