přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. května 2010, 10:40

Hvězdy pro kladenský víceboj se kupí, start potvrdili i Šebrle a Dobryňská

O uplynulém víkendu přibyla do startovní listiny vícebojařského TNT – Fortuna meetingu dvojice olympijských vítězů. Celkem přijede deset medailistů z velkých akcí .

Čtvrtý ročník TNT-Fortuna vícebojařského mítinku, který se poprvé pod hlavičkou seriálu IAAF koná 15. a 16. června na kladenském stadionu, se může pochlubit nabitou startovní listinou. K již dříve avizovaným elitním Američanům Bryanu Clayovi a Treyi Hardeemu přibyla s konečnou platností domácí star a ikona víceboje Roman Šebrle.Co bylo dříve smluveno v obecné rovině, dostalo definitivní platnost a v tuto chvíli mohu říci, že Roman u nás bude závodit. Jsem tomu velmi rád, protože víme, jak je pro závod důležitý a že třeba první ročník vysloveně udělal,“ prohlásil ředitel mítinku Zdeněk Lubenský, který jedním dechem mohl přidat i další hvězdu, s níž se definitivně dohodl. „Je jí olympijská vítězka z Pekingu, Ukrajinka Natalia Dobryňská, která si to tu podobně jako jiní velmi oblíbila a plánuje v Česku po závodech i soukromý program,“ dodal Lubenský.  


Roman Šebrle při jednom z ročníků TNT Fortuna meetingu, foto: J. Kucharčík

I ženský závod tak dostal svoje velké jméno, v případě toho mužské však jde rovnou o hvězdný roj. Účast totiž přislíbili i Dmitrij Karpov, Alexej Drozdov, Andrej Kravčenko, Alexander Pogorelov či Maurice Smith. „Volal mi i Roland Schwarzl. Ještě jednáme se dvěma Kubánci, ale tam je to složitá domluva. I kdyby však nepřijeli, bude pole vysoce kvalitní,“ říká Lubenský a má pravdu. Řekněte sami. Kdo z těch opravdu špičkových borců vám ve výčtu chybí?

Výmluvná je i statistika. Celkem se na Sletišti objeví tři olympijští vítězové, stejný počet mistrů světa a dohromady deset medailistů z velkých akcí, kteří vespolně nasbírali rovnou třicítku cenných kovů. Zájem o start na mítinku je prý obrovský. „Mnoho atletů se mi ozvalo samo, za všechny bych jmenoval třeba oba vítěze z mítinku v Desenzanu, Američana Jakea Arnolda a Rusku Marinu Gončarovovou. Vysvětluji si to  jednak tím, že náš mítink byl zařazen do IAAF vícebojařské challenge, jednak podle mě pozitivně zafungovala i šeptanda. Kdo u nás byl a líbilo se mu tady, řekl to ostatním atletům,“ myslí si Lubenský a zmiňuje i jedno jméno z pomezí sportu a showbyznysu, které se mu podařilo pro mítink získat. Role jednoho z moderátorů dvoudenní akce se totiž ujme Josef Karas, bývalý špičkový vícebojař, který se nedávno dostal do povědomí širší veřejnosti díky druhému místu v celosvětové soutěži krásy.

Stále také platí již dříve ohlášený pokus Bryana Claye o světový rekord. „Čile komunikujeme s jeho manažerem Paulem Doylem a ladíme Clayův program mezi mítinkem v Götzisu a tím naším. Také bych však rád upozornil na jeho parťáka Traye hardeeho. Je trochu v pozadí, ale je to mistr světa, navíc v laufu a klidně může být ve hře o prvenství,“ dodává Lubenský. 

Ohlášené hvězdy TNT-Fortuna Meetingu:
Roman Šebrle
Bryan Clay (USA)
Tray Hardee (USA)
Dmitrij Karpov (Kazachstán)
Alexandr Pogorelov (Rusko)
Alexej Drozdov (Rusko)
Andrej Kravčenko (Bělorusko)
Maurice Smith (Jamajka)
Natalia Dobryňská (Ukrajina)

Adam Pražák

Vytisknout