přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. srpna 2008, 14:17

Hvězdný Curych a tři Češi

Pátý z mítinků Golden league nabídne kondenzované repete olympijských her s účastí tří českých reprezentantů: výškařky Strakové, dálkaře Novotného a překážkáře Svobody.

Parádní obsazení má mítink Weltklasse, který se v páteční večer uskuteční ve švýcarském Curychu. Většina disciplín je víceméně opakováním olympijského finále, přičemž nechybějí hvězdy z největších jako je sprinter Usain Bolt, tyčkařka Jelena Isinbajevová či výškařka Blanka Vlašićová, kterou po nedokonané misi za olympijským zlatem čeká alespoň obhajoba pozic v seriálu Zlaté ligy, kde je jednou ze dvou posledních adeptek podílu na milionovém jackpotu. Do cesty se jí přitom postaví jak její přemožitelka z olympijského závodu Tia Hellebautová, tak i ostatní finalistky olympijského závodu včetně Ivy Strakové.
Druhou ze závodnic, které mají ještě šanci vyhrát celý seriál Golden League je půlkařka Pamela Jelimová, která se také utká s nejednou ze soupeřek z Pekingu, narozdíl od Vlašićové však bude do klání vstupovat jako přesvědčivá olympijská vítězka.
 
Českou stopu na mítinku v Curychu se spolu se Strakovou pokusí zvýraznit další dva atleti. Na překážkáře Petra Svobodu čeká jako již poněkolikáté v sezoně závod se světovým rekordmanem Dayronem Roblesem, dálkař Roman Novotný, osmý v olympijském finále, se zase popasuje s konkurenty typu Andrew Howa či Saúdů Al-Sabeeho a Al Khuwalidiho

Startovní listiny mítinku naleznete zde. 

Adam Pražák

Vytisknout