přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Hvězdný Clay kývl TNT – Fortuna Meetingu a touží po rekordu

Halový mistr světa z Dauhá a olympijský vítěz z Pekingu Američan Bryan Clay se pokusí v červnu na kladenském vícebojařském mítinku překonat světový rekord.

Startovní listina kladenského TNT – Fortuna Meetingu se začíná po úspěšných jednáních v Dauhá plnit zvučnými jmény. Tím nejzvučnějším je jméno úřadujícího olympijského vítěze a čerstvého halového mistra světa. „Vše nahrává tomu, že se Bryan Clay v Kladně pokusí překonat světový rekord, který výkonem 9 026 bodů drží Roman Šebrle. Clay sám avizoval, že je to pravděpodobně jeho poslední sezóna, kdy má šanci světový rekord překonat a my jsme připraveni pro jeho výkon vytvořit špičkové podmínky. Očekávám, že to bude boj s Romanem Šebrlem, který jistě svou kůži nedá zadarmo,“ řekl ředitel mítinku Zdeněk Lubenský.

Na dobré cestě je i jednání s mistrem světa z Berlína Treyem Hardeem a potvrzen je start třetího z Dauhá, Alexeje Drozdova, a dalšího ruského desetibojaře Alexandra Pogorelova
Pro ženskou soutěž došlo k dohodě s olympijskou vítězkou Natálií Dobrynskou a příznivě vypadají jednání s ruskou závodnicí Taťánou Černovou. „Pokud všechna jednání co jsme v Dauhá začali klapnou, přivezeme do Kladna všechny tři medailisty mužského a stříbrnou a bronzovou ženského víceboje  halového mistrovství,“ dodal Lubenský.

Na kladenském stadionu Na Sletišti by se v červnu mohli představit ještě například Bělorus Kravčenko, Kubánec Suarez či Američanka Fountainová a Francouzka Nana Djimou Idaová.

Adam Pražák

Vytisknout