přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. února 2003, 14:51

Hvězdná účast na Brněnské laťce

V úterý se v brněnské hale v Králové Poli koná další z kvalitně obsazených skokanských halových mítinků v České republice.

8. ročník mezinárodního mítinku Brněnská laťka zahrnuje skok vysoký mužů a žen. Hlavním tahákem závodů je soutěž mužů, jejíž zahájení je naplánováno na 17,30 hod. V sedmnáctičlenném poli startujících se představí jedenáct zahraničních závodníků, přičemž největší hvězdou je úřadující halový mistr Evropy a bronzový medailista z ME 2002 pod otevřeným nebem Staffan Strand ze Švédska.
„Věřím, že Strand zde předvede své kvality a možná bude jedním z adeptů na překonání rekordu Brněnské laťky,“
 odhaduje možnosti švédského závodníka ředitel Brněnské laťky Ctibor Nezdařil a dodává: „Krátce před závodem Strand vyjádřil spokojenost s prostředím závodů.“ Český juniorský rekordman Jaroslav Bába se Brněnské laťky taktéž zúčastní a spolu se Strandem budou největšími favority závodu. Jaroslav Bába v této sezoně dokázal už třikrát překonat 230 cm a jeho současné maximum má hodnotu 232 cm z mítinku v německém Arnstadtu. I Bába tedy může reálně pomýšlet na vytvoření nového rekordu mítinku. Dosavadní nejlepší výkon z loňského roku drží Kanaďan Marc Boswell, který v Brně překonal 232 cm. „Myslím, že pokud se některý ze závodníků dostane přes 230 cm, můžeme hovořit o úspěšném mítinku,“ uzavírá Ctibor Nezdařil.

Startovní listinu Brněnské laťky tvoří celkem čtrnáct borců s osobním rekordem přes 220 cm, šest výškařů se dokonce může pochlubit překonáním laťky ve výšce 230 cm. Z dalších vynikajících závodníků se v Brně představí například Američan Nieto, Bělorus Genadij Moroz, Polák Grzegorz Sposób, Fin Oskari Frosen či domácí výškaři Jiří Křehula a Dalibor Hon.

Mezi ženami by měl souboj o prvenství mít také mezinárodní příchuť, protože favoritkami soutěže jsou Češka Iva Straková, Slovenka Lázničková a Bodiová z Maďarska. Při svém posledním startu, na středečním mítinku v německém Dortmundu, skončila Iva Straková šestá za 184 cm. Soutěž žen byla zahájena ve 14 hodin.
 

 

 

Tomáš Klement

Vytisknout