Hvězdná sestava pro TNT-Fortuna Meeting je kompletní, kývl i Šebrle

pondělí 9. května 2011
Organizátoři kladenského mítinku oznámili, že se stejně jako v minulých letech domluvili na podmínkách startu s legendou víceboje Romanem Šebrlem.

Sestava pro letošní ročník TNT-Fortuna Meetingu, který se uskuteční na kladenském stadionu Na Sletišti 15.-16. června, byla v základních obrysech známa již z předminulého týdne. Visel nad ní však jeden důležitý otazník, který se týkal startu jedné z největších hvězd domácí atletiky – Romana Šebrleho. Dnes ale ředitel mítinku oznámil, že onen otazník je minulostí. „V pátek jsme se s Romanem domluvili na podmínkách a mohu tedy přislíbit, že jej stejně jako v minulých letech na stadionu uvidíme. Jsem tomu velmi rád a beru to jako důkaz, že mítink má díky našim partnerům dostatečně kvalitní finanční zázemí,“  řekl Zdeněk Lubenský.

Šebrle  svoji účastí ozdobil všechny dosavadní ročníky, byť vloni kvůli zranění jen symbolicky proklusal úvodní stovkou a po zbytek závodu se podílel na komentování. Letos tak bude 37letý svěřenec Dalibora Kupky na Kladně startovat už popáté. Nejvíce se mu vyvedla premiéra v roce 2007, kdy závod vyhrál vynikajícím výkonem 8697 bodů. V následujících dvou letech obsadil druhá místa za Jamajčanem Mauricem Smithem, s nímž by se měl utkat i letos.

Spolu s ním potvrdili svůj start v Kladně také mistr Evropy z Barcelony Francouz Romain Barras, halový mistr Evropy z Paříže Bělorus Andrej Kravčenko a stříbrný z téhož šampionátu, další Francouz Nadir El Fassi. Na startovní listině je i jméno loňského vítěze TNT-Fortuna Meetingu Olexeje Kasjanova z Ukrajiny. Kromě toho se letos premiérově českému publiku představí trojice vynikajících kubánských vícebojařů  – Yunior Díaz, Yordani GarcíaLeonel Suárez, který na posledním mistrovství světa v Berlíně získal stříbrnou medaili.

V soutěži žen budou hlavními hvězdami mítinku zlatá a stříbrná z halového mistrovství Evropy v Paříže Francouzka Antoinette Nana DjimouAustra Skujyteová z Litvy. Loňská vítězka TNT-Fortuna Meetingu a česká rekordmanka Eliška Klučinová zde bude mít za soupeřky i další atletky zvučných jmen, například Rusku Marinu Gončarovovou, Polku Karolinu Tyminskou a další.

Závod je součástí prestižního seriálu IAAF vícebojařské Challenge. Ta odstartovala o víkendu nepříliš kvalitně obsazeným mítinkem v Desenzanu, který vyhráli Brazilec De Araujo (7858 b) a Ghaňanka Simpsonová (6270). Následovat bude koncem května věhlasný mítink v Götzisu a pak už přijde na řadu klání na kladenském sletišti.