přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Hvězda Vlašičová si v Třinci odbude letošní premiéru a slíbila i Tretru

Chorvatská mistryně světa Blanka Vlašičová bude hlavním tahákem úterního výškařského mítinku Beskydská laťka a spolu s překážkářem Roblesem druhou potvrzenou hvězdou květnové Zlaté tretry Ostrava.

„Mám za sebou nejlepší zimní přípravu v kariéře. Rok 2010 proto může být něco speciálního a už se těším na soutěžní adrenalin,“ řekla Blanka Vlašičová při dnešní tiskové konferenci v Ostravě den před její letošní závodní premiérou na Beskydské laťce. „Jsem  ráda, že začínám právě v Třinci, což je blízko Ostravy, kam se vždy těším na Zlatou tretru. Je to můj druhý domov, lidé mě mají rádi a ani jazyková bariéra není příliš velká,“ doplnila vytáhlá Chorvatka, která si pro závody stanovila jako povinné minimum překonání obligátní dvoumetrové hranice, což by byl v ženské výšce nejlepší výkon začínající halové sezony. „Dva metry jsou cílem na každých závodech a potom uvidíme, co dál,“ navnadila Vlašićová fanoušky.


Foto: www.graf.cz

V souvislosti s úřadující mistryní světa se již několik let živě spekuluje o překonání světového rekordu. Vlašičová se o něj pokoušela nesčetněkrát, dosud však vždy něco chybělo. „Světový rekord visí ve vzduchu, ale nepovím vám, kdy ho překonám. Může to být i tento rok, ale nemusí. Víte, že se k tomu nerada vyjadřuji,“ reagovala atletka s „venkovním“ osobním rekordem 208 cm. Kdyby tentýž výkon zopakovala i v hale (zatím 2.05), zapsala by se  „alespoň“  do statistik rekordů utvořených „pod střechou“ po bok Švédky Kajsy Bergqvistové.

V Třinci čeká na 26letou rodačku ze Splitu kvalitní konkurence vedená Američankou Chaunté Howardovou, která už se v kariéře dostala přes dva metry, a elitním českým triem Straková, Laláková a Marešová.

Chybět naopak bude vůbec největší soupeřka Vlašićové z poslední doby – Němka Ariane Friedrichová. Ta sice absolvovala úvodní mítink Moravské výškařské tour v Hustopečích, ale do Třince nepřijede. Ze strany Vlašićové prý nejde o záměr. „Soubojům s nejlepšími se nevyhýbám, a tedy ani s Friedrichovou. Je to pro mě další motivace navíc,“ řekla Vlašičová, která věří, že z Třince nebude odjíždět s negativními pocity, jako se jí to dosud nestalo ani v případě nedaleké Ostravy, kde startovala už šestkrát na Zlaté tretře.

A tato statistika není úplná, neboť Vlašičová již přislíbila organizátorům účast i na dalším ročníku, který se letos uskuteční 27. května. Stala se tak druhou dosud potvrzenou hvězdou ke světovému rekordmanovi na 110 m př. Dayronu Roblesovi z Kuby. Je však možné, že si oba priveligium největších star nebudou užívat dlouho. „Rokovania s najlepším športovcom na svete Usainom Boltom pokračujú,“ ujišťuje totiž manažer Zlaté tretry i Moravského výškařského tour Alfonz Juck.

Více k Beskydské laťce a Moravskému výškařskému tour 
Více ke Zlaté tretře Ostrava

Adam Pražák

Vytisknout