Hrstka na MS do 17 let skončil v semifinále

23. listopadu 2011, 11:25

Sen dorostence Martina Hrstky o postupu do světového finále v Marakeši se nekonal.

Český reprezentant statečně bojoval ve třetím semifinále, ve kterém potřeboval k postupu obsadit druhé místo, nebo se do osmičlenného finále kvalifikovat s časem. Hrstka doběhl čtvrtý za 1:54.74 a finálová brána se mu zavřela, nicméně byl na šampionátu šestým nejlepším Evropanem.

Nejlepších výkonů (1:50.87) dosáhli ve dvou různých bězích Ntsimako z Botswany a Kivuna z Keni, kteří jsou podle všeho hlavními kandidáty medailových pozic. Soutěž půlkařů na MS v Marakeši vyvrcholí zítra večer.        

V pátečním programu se v barvách českého národního týmu představí kvintet opor. Dvoudenní soutěž dopoledne odstartují sedmibojařky Kateřina Cachová a Eliška Klučinová. Od 11 hodin středoevropského času vystartují na trati 100 m překážek a o 45 minut později budou bojovat ve výškařském sektoru.

Večerní blok odstartuje kvalifikace diskařů s Vladislavem Tuláčkem, stříbrným mužem včerejšího finále ve vrhu koulí. Bílinský závodník v disku nemá medailové ambice, ale rozhodně může pomýšlet na postup do finále. Černým koněm závodu tyčkařů bude český rekordman Jan Kudlička (letos 5.09 m). Sedmnáctiletý borec si účast mezi světovou elitou zajistí překonáním kvalifikačního limitu 4.85 m. Ve 23 hodin SEČ vyběhne na trať 2000 m překážek Jakub Holuša ve světovém finále. Opavský atlet bude ve dvanáctičlenném startovním poli jediným Evropanem.

Více informací naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...     
Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí