Hrdličková sedmá ve finále dálky v Lignanu

První dva dny atletických soutěží na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Lignanu nastoupilo ke svým disciplínám šest z deseti českých reprezentantů.

Po úspěšné pondělní kvalifikaci se dnes ve finále představila dálkařka Petra Hrdličková. Ke svému včerejšímu výkonu, s nímž postupovala z celkového druhého místa, přidala 5 centimetrů a obsadila konečnou sedmou pozici. Po celý závod Hrdličková bojovala s nepřízní počasí. „Foukal silný nárazový vítr do zad, Petra se s tím nedovedla srovnat při rozběhu,“ popsal situaci vedoucí atletické výpravy Oldřich Zvolánek.

Druhý nejrychlejší čas v rozbězích na 400 m překážek (61.19) zaznamenala Aneta Pecnová a postoupila do dalších bojů. Další čtyři atleti v českých barvách si dnes zajistili účast v B-finále svých soutěží. O jedinou setinu unikl start ve „velkém“ finále čtvrtkařce Martině Sedlaříkové, když časem 56.54 obsadila druhé místo v rozběhu. Robin Konvica na 400 metrů skončil v první fázi soutěže třetí za 51.43. Stejné umístění si připsal Jiří Smola výkonem 14.34 na 110 m překážek. Do B-finále se podívá i Veronika Kohútová, která v rozběhu na 100 m překážek dosáhla času 14.18.

V atletickém týmu dále figurují tyčkaři Lukáš Doskočil a Monika Chlebíková, sprinter Ondřej Lamer, kterého čeká start na 100 a 200 metrů, a Ondřej Pítr se chystá na kouli a disk. Reprezentační vrhač byl zvolen vlajkonošem české výpravy na této akci, zahajovací ceremoniál EYOF 2005 proběhl v neděli večer.

Do severoitalského městečka se sjeli sportovci ve věku 15 až 18 let z osmačtyřiceti zemí světa, Česká republika do Lignana vyslala výpravu čítající 51 reprezentantů v osmi disciplínách. Kromě atletiky se české dresy představí v kanoistice, volejbalu, cyklistice, judu, tenise, plavání a gymnastice. S deseti závodníky je atletika druhým nejpočetněji zastoupeným sportem výpravy, do družstva volejbalistek bylo nominováno dvanáct hráček. Osmý díl Evropského olympijského festivalu mládeže v Lignanu potrvá do pátku 8. července.