přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. ledna 2018, 10:51

Holuša nabíhá kilometry v Austrálii

Mílař Jakub Holuša zahájil v Austrálii přípravu pod vedením nového kouče Tomasze Lewandowského.

Náš nejúspěšnější běžec posledních let se ve skupině připravuje například s Marcinem Lewandowskim, který již posbíral řadu mezinárodních úspěchů. Je mistrem Evropy v běhu na 800 metrů z Barcelony 2010 a také aktuální halovým evropským šampionem na patnáctistovce, když ovládl loňské finále v Bělehradě, kde Holuša nestartoval. 

Další skvělou běžkyní, která trénuje pod vedením Tomasze Lewandowského je i halová evropská šampionka na 1500 metrů z Bělehradu Angelika Cichocka, která v loňském roce ukazovala skvělou formu. Holuša zná celou tréninkovou skupinu již z minulosti, jelikož se s ní často potkával na tréninkových kempech. "Líbil se mi systém tréninku a také dobrá atmosféra ve skupině. Myslím, že tato změna mě může posunout dál, abych byl schopný soupeřit s nejlepšími na světě," uvedl již dříve. 

Momentálně nabíhá potřebné kilometry na soustředění v australském horském středisku Falls Creek, kde stráví celkem čtyři týdny. "Aklimatizoval jsem se velice rychle. Byla to taková léčba šokem, protože jsem hned začal běhat 30 kilometrů denně. Sice nízká intenzita, ale velký objem. Tomasz mě vůbec nešetří, a to je dobře," pochvaluje si. 

Vyhovuje mu i tamější klima, které je dle něj pro běžeckou přípravu ideální. "Jsou zde miliony cest pro běh, vše krásně po měkkém podkladu. Dá se běhat od 1600 do 1800 metrů nad mořem. Každý den je možné potkat stovky běžců. Síce tady nic není, ale žije to tady sportem," doplňuje. 

Nyní všechno Jakubovo tréninkové úsilí směřuje k březnovému HMS v Birminghamu. Jeho hlavním cílem je obhajoba stříbrné medaile, které dosáhl před dvěma lety na halovém světovém šampionátu v Portlandu.

Petr Jelínek, foto: ČAS - E. Erben

Vytisknout