přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2005, 15:56

Holm věří Bábovi na světový rekord, ale do Madridu přijel vyhrát

Setkání s novináři v dějišti halového ME v Madridu dnes absolvovali favorité soutěže výškařů.

Jaroslav Bába hovořil se zástupci českých médií, Švéd Stefan Holm uspořádal oficiální tiskovou konferenci. "Kdybych nechtěl v Madridu vyhrát, zůstal bych doma," nechal se slyšet olympijský vítěz, který v letošních evropských tabulkách zaujímá třetí pozici výkonem 2.35 metru. Jaroslav Bába letos překonal o dva centimetry víc a pro závod výškařů na 28. mistrovství Evropy v hale bude jedním z hlavních kandidátů na medaili. Trojici největších favoritů doplní Rus Jaroslav Rybakov, vedoucí muž tabulek této sezony za 2.38 m. "Rybakova se vždycky umí připravit na velké závody. Olympiáda mu sice tak nevyšla, ale vždycky skáče vysoko," ocenil svého soupeře Bába.
Ani krátce po olympijských hrách si světová výška nevybrala oddychový čas, naopak její úroveň vzrostla. Bába má v živé paměti loňské halové MS v Budapešti, kde za výkona 2.25 metru bral bronzovou medaili: "Letos to bude podstatně výš, medaile budou určitě na 232 nebo 233."

Stefan Holm na tiskové konferenci na dotaz na Jaroslava Bábu zareagoval. "Jaroslav je skvělý. Na rodíl od Sotomayora mu věřím na světový rekord," připomněl švédský výškař nedávné prohlášení legendárního Kubánce, že Bába na překonání jeho světového rekordu 2.45 nemá.

Včera absolvoval Jaroslav Bába lehké rozcvičení přímo v hale. "Uvidíme po kvalifikaci, jak mi povrch bude vyhovovat. Pružné povrchy, jako je tady, mi v poslední době přestaly vyhovovat, nevím proč. Musím zase přijít, jak na to," uvedl bronzový medailista z OH v Aténách. Dnes má Bába odpočinkový den, zítra se před sobotní kvalifikací půjde opět rozcvičit.

"Nemám z nikoho obavy, všechny soupeře znám z mítinku," prohlášil Bába s ledovým klidem. V soutěži výškařů se ve třiadvacetičlenném startovním poli objeví další dva čeští reprezentanti Tomáš Janků a Svatoslav Ton. "Radši bych skákal v kvalifikační skupině, kde budou dva Češi," přeje si
Bába. Kvalifikace silné disciplíny pro český tým se bude konat v sobotu od 10.30 hodin. 

Sledujte on-line zpravodajství z Madridu na našich stránkách v Aktualitách a v Zaostřeno na...

Tomáš Klement

Vytisknout