přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2003, 15:53

Hlavoňová si věří na limit nejdříve až za měsíc

Česká rekordmanka ve skoku vysokém Zuzana Hlavoňová je od začátku letošního roku sužována řadou zdravotních problémů.

„Skoro nikdy během své kariéry jsem se nepotýkala se zraněními, a letos se to navalilo všechno najednou,“ uvádí Hlavoňová, kterou bolesti zad vyřadily z halové sezony a na dubnovém soustředění na Kanárských ostrovech měla problémy s alergií. Nedávno navíc onemocněl její skoro dvouletý syn, a tak se tréninkové manko třicetileté závodnice USK Praha ještě víc prohloubilo. „Zdraví je pro mě momentálně prioritou,“ sděluje Hlavoňová své životní hodnoty. Očekávaným vrcholem Zuzany Hlavoňové pro nadcházející sezonu je start na mistrovství světa v Paříži, kde je podmínkou účasti splnění limitu 195 cm.

Foto: Česká atletika, s.r.o.

„Limit je dost vysoko, ale rozhodně se o něj pokusím,“ vyjadřuje své odhodlání Hlavoňová. „Bohužel zatím nemám skoro nic natrénováno, musím ještě dohnat kondičku.“ S atakem výšek na úrovni limitu pro světový šampionát však česká výškařka v nejbližším období nepočítá: „v dosažení limitu na Paříž věřím tak za měsíc, za měsíc a půl.“

Zuzana Hlavoňová startovala minulý týden v dresu USK Praha v PMEZ ve Valencii. Ve svém prvním závodu po dlouhé přestávce skončila čtvrtá výkonem 184 cm. „Reprezentaci svého oddílu beru jako povinnost,“ prohlašuje Hlavoňová, která bude v sobotu znovu bojovat za USK Praha o extraligové body v Praze na Julisce. 4. června se představí na mítinku v Cottbusu a o tři dny později ji opět čeká vystoupení v Česká spořitelna extralize v Kladně. Poměrně plný program následujících dvou týdnů uzavře start na mítinku IAAF Super Grand Prix Zlatá tretra 12. června v Ostravě. Hlavoňová nebude chybět ani na dalším z nejvýznamnějších mítinků na území České republiky, Memoriálu Josefa Odložila, který se uskuteční 29. června v Praze na Julisce.

Halová vicemistryně světa a Evropy se netají myšlenkami na konec své sportovní kariéry. Jedním z možných termínů je podzim příštího roku, tedy období bezprostředně po olympijských hrách. „Nikdy taková rozhodnutí nelze tvrdit s jistotou, ale chtěla bych sportovní kariéru ukončit po olympiádě v Aténách,“ prohlašuje Hlavoňová. Zároveň ale myslí na samotný olympijský start: „Atény jsou už teď mým dlouhodobým cílem. Chci se tam nominovat a také uspět.“ Už dvakrát Hlavoňová okusila atmosféru olympijského závodu (v Atlantě 1996 a v Sydney 2000). V obou případech se probojovala do finále.

Tomáš Klement

Vytisknout