přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. května 2004, 00:23

Hlavoňová se vrátila z Kanárů s osobním rekordem

Česká výškařka Zuzana Hlavoňová absolvovala vydařené soustředění na ostrově Lanzarotte.Foto: František Macák
Po třítýdenní přípravě v dubnu tohoto roku v La Santě se jednatřicetiletá reprezentantka po kratičkém pobytu v Čechách do téhož střediska vrátila na stejnou dobu. „S přípravou jsem spokojená. Při předchozím soustředění na Lanzarotte docela foukal vítr, ale teď bylo vlastně po celý čas krásné počasí,“ srovnala česká rekordmanka. Obě přípravy se odvíjely v podobném duchu, Hlavoňová pracovala na zvýšení objemu, běhala a tentokrát už přišlo na řadu i skákání.
„Bylo to zatím takové lehké skákání, nůžky a podobně,“
potvrdila, „v přípravě mi hodně pomohl Michal Pogány, který tam byl ve stejném termínu se Šárkou Kašpárkovou. Tréninkovou partnerku mi dělala Slovenka Danka Horská, skákali jsme jenom na malých výškách, což mi přesně vyhovuje. Moc to totiž nervu a skoky jsou mnohem techničtější.“
Povedené soustředění podtrhly také některé tréninkové ukazatele, ve sprintu na 60 metrů si Hlavoňová dokonce vytvořila osobní rekord. Na stadionu v La Santě tuto trať prolétla za 7.24. „Ale bylo to jen ruční měření, to není tak objektivní,“ skromně komentovala svůj výkon bývalá vicemistryně světa v hale.

Zuzanu Hlavoňovou na obou soustředěních doprovázel její téměř tříletý syn Ondra.
„Byl se mnou celé tři týdny, s hlídáním jsem to měla perfektně zorganizované. První týden mi pomáhala slečna, která Ondru hlídá v Brně, pak ho měli na starosti babička s dědou a poslední týden přiletěl manžel,“ usmála se jistá účastnice olympijských her v Aténách, které pro českou výškařku budou vyvrcholením bohaté kariéry. „Po olympiádě se s aktivní činností rozloučím,“ prohlašovala Hlavoňová už dávno před sezonou. První start v olympijské sezoně absolvuje rodačka ze Slovenska 22. května při prvním extraligovém kole v Kladně. V dresu USK Praha se představí i o týden později na Poháru mistrů evropských zemí v Moskvě, 8. června ji čeká start na vítkovickém stadionu při mítinku Zlatá tretra. „Před olympiádou chci závodit hlavně v domácím prostředí. Po Tretře se těším také na mistrovství republiky a Odložilův memoriál. Další starty teprve naplánuji v průběhu sezony,“ prozradila Hlavoňová.

Tomáš Klement

Vytisknout