přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. srpna 2004, 09:29

Hlavoňová se rozloučila se světovou výškou, přednost dá rodině

Rozlučku se světovou atletikou si včera prožila výškařka Zuzana Hlavoňová.

Přestože celou sezonu se nepotkala s formou, odjela do Atén, aby si naposledy prožila atmosféru velké soutěže. Vicemistryni světa i Evropy z haly ještě čeká finále domácí extraligy, což bude její poslední závod v kariéře. "Už se na nový život těším," prohlásila matka téměř tříletého syna Ondřeje. Jednatřicetiletá skokanka, která drží výkonem 2.00 metru český rekord, udělala pro úspěch v Aténách maximum. "Bohužel se to nepovedlo. Ale já mám čisté svědomí, udělala jsem pro úspěch všechno," nesmutnila. "Jako máma se už na to dívám úplně jinak."
Nelituje ničeho, i když si rozloučení s mezinárodní kariérou představovala trochu jinak. "Po porodu jsem se už nikdy nedostala do takové formy," konstatovala. Ač ji bolela záda, dokázala v tréninku překonal 1.89 m v maratonkách. "Tady obuji tretry a sotva to přelezu," litovala.

Zažila prý ale s atletikou pěkné chvíle. "Ale teď už na to nemám," přiznala si. Během kariéry se dostala do dvou finále olympijských her, má stříbrné medaile z halových mistrovství světa 1999 a Evropy 2000. "I ty neúspěchy pomohly těm úspěchům, jsou to pády a vzestupy," shrnula.

Rozlučku žádnou neplánuje. "Prostě skončím a hotovo," řekla. A jestli malý Ondra bude mít sourozence? "To se uvidí. Velký Ondra bych chtěl, já taky. Trenér mi sice říkal, že můžu skákat dál, ale musela bych jít do Prahy, aby to mělo cenu. Ale já mám rodinu v Brně," měla jasno, čemu dá přednost.

                                                                                                      ČTK