přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. dubna 2004, 17:01

Hlavoňová na Kanárské ostrovy jedině se synem Ondrou

Na vyvrcholení své atletické kariéry, olympijské hry v Aténách, se výškařka Zuzana Hlavoňová připravuje na Kanárských ostrovech.Foto: D. Vokáč
Minulý týden se vrátila z třítýdenního soustředění na ostrově Lanzarotte, příští čtvrtek odlétá na stejně dlouhou přípravu rovněž na Kanárských ostrovech. Na obou cestách českou rekordmanku doprovází její dvou a půlletý syn Ondřej. „V La Santě byl i děda a manžel Robin. Když bylo třeba, hlídali Ondru oni,“ vzpomněla Hlavoňová uplynulé soustředění a dodala: „Za týden se mnou Ondra poletí taky.“ Druhá výškařka halového MS 1999 hodlá po letošních OH v jednatřiceti letech ukončit aktivní činnost. „Na svém rozhodnutí nic neměním, po olympiádě se rozloučím,“ potvrdila.
„S přípravou na Kanárech jsem spokojená,“
konstatovala Hlavoňová, „natrénovala jsem, co jsem potřebovala, takže doufám, že se to zúročí v létě.“ Soutěž výškařek na Olympijském stadionu v Aténách vyvrcholí finálovým závodem 28. srpna, v den Ondřejových třetích narozenin. Hlavoňová už dvakrát startovala na OH, v Atlantě i v Sydney dokázala postoupit do finále. „Všechno směřuji k olympiádě. Teď jsem se zaměřila hlavně na kondici, hodně jsem posilovala, běhala a taky trénovala odrazy,“ přiblížila rodačka ze Slovenska a popsala plán na následné soustředění na: „Bude to vlastně podobné, jen si budu na činky nakládat větší váhy. Přeci jen už ale trénink půjde víc do kvality. Druhý týden už bych měla obout tretry.“

Letos se Zuzana Hlavoňová vrátila do světa velké atletiky po více než třech letech startem na halovém mistrovství světa. V budapešťské Sportareně neprošla kvalifikací, ale v olympijské sezoně znovu okusila atmosféru vrcholných závodů. „Čekala jsem, že to v Budapešti takhle dopadne. Během zimy jsem měla formu jen krátce,“ vrátila se Hlavoňová ve vzpomínkách o měsíc zpět. „Přípravu na Atény ale start na mistrovství světa nijak neovlivnil,“ ujistila.

První start v sezoně plánuje třicetiletá výškařka na druhou polovinu května, dvaadvacátého se v Kladně koná úvodní díl nejvyšší soutěže družstev. „Potom se chci dobře připravit na Zlatou tretru, kde se mi obvykle daří,“ zmínila Hlavoňová ostravský mítink Super Grand Prix, na kterém loni vytvořila nejlepší domácí výkon roku pod otevřeným nebem 1.92 m. „V letní sezoně ale nechci moc závodit. Starty musím zvolit tak, aby mezi nimi byly dostatečné odstupy, a ne, abych závodila třeba dvakrát třikrát během pěti dní,“ dodala.

Tomáš Klement

Vytisknout