přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. prosince 2011, 17:11

Hellebautová plánuje další comeback v lednu

Olympijská šampionka z Belgie Tia Hellebautová se chystá ve svých 33 letech a po porodu druhé dcery vrátit do výškařského sektoru. První start má naplánován na 28. ledna při Golden High Jump Gala v domácích Antverpách.

Krátce po zisku olympijského titulu v Pekingu 2008 oznámila Tia Hellebautová konec kariéry.  Vypadalo to logicky - bylo jí tehdy třicet a čekala dítě. Jenže sympatická Belgičanka v brýlích dlouho tretry na hřebíku nenechala. Po skákání se jí stýskalo, a tak hned jak to šlo, pokusila se o návrat. Ten přišel vloni na mistrovství Evropy, kde obhajovala mistrovský titul z Göteborgu 2006, a nedopadl vůbec špatně. V Barceloně skončila Tia pátá a zdálo se, že se s ní opět musí počítat. Jenže záhy přišla zpráva o jejím dalším těhotenství, takže vše vypadalo jen jako krátká epizoda, která nebude mít dalšího pokračování.

Ale má. Ledva byly v červnu druhorozené Saartje čtyři  měsíce, oznámila Hellebautová další návrat. Nyní už tak je opět v plné přípravě. Za sebou má soustředění na Lanzarote, před sebou tréninkový kemp v Jihoafrické republice.  A do jejího kalendáře přibyl už i první závod – výškařský mítink v domácích Antverpách. „Je to pro mě začátek cesty na olympijské hry, ale neříkám, že tam rovnou skočím nominační limit 195 cm. Spíš mi to ukáže, jak na tom jsem,“ prohlásila na svých webových stránkách. 

Jinak má ovšem Hellebautová směrem k sezoně plány smělé. „Chci se zúčastnit všech tří velkých akcí – HMS, ME v Helsinkách i olympijských her,“ říká s výhradou, že pokud se jí nepodaří před olympiádou skočit dva metry, bude o startu v Londýně velmi uvažovat. „Proberu to případně se svým koučem. Vždycky ke mně byl velmi upřímný, řekne mi, zda má smysl tam závodit,“ uzavírá Hellebautová. 

Adam Pražák

Vytisknout