přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. července 2010, 22:52

Hejnová: Vybrala jsem si černého petra

Svěřenkyně Martiny Blažkové zaběhla skvěle, potvrdila, že časy pod 55 vteřin pro ni jsou samozřejmostí. Ani druhý životní čas, 54.30, však na medaili nestačil.

Ještě dva tři metry před cílem to vypadalo, že medaili mít budete..
Bohužel. Rychle jsem rozbíhala na sebe. Došly mi v závěru síly. Zkazila jsem si to sama. Ale už nic nenadělám. Mrzí mě to.

Nechala jste se strhnout?
Nestává se mi to, mistrovství Evropy je velký závod. Nechala jsem se vybláznit. Držela jsem se Angely a podle mě rozbíhala rychle. Časy nevím, musím se zeptat trenérky, ale to byl můj pocit.

Zaběhla jste druhý nejlepší čas vaší kariéry.
S časem můžu být spokojená. Věděla jsem, že medaile se bude rozdělovat kolem 54. Je na mě znát, že už běžím třetí čtvrtku za sebou. I když jsem si hodně věřila. Vybrala jsem si černého petra.

Jste zklamaná?
Hodně. Na medaili jsem si věřila, myslela jsem, že jí urvu.

 
foto: www.graf.cz

Sledovala jste ostatní Čechy, jak se jim dnes daří?
Ano, po očku na rozcvičovacím stadionu, na tabuli. Věděla jsem, že se nám nedaří. Doufala jsem, že to mohu napravit.

Nebyla jste v tlaku?
Ano, ve velkém. Všichni mi říkali, že na medaili mám. Já tvrdila, že to bude hodně těžký, že jí ještě nemám. Není mi to příjemný, když lidi takhle mluví před závodem. A stalo se to, co jsem přesně nechtěla. Nedá se nic dělat.

Ještě před odletem jste říkala, že vám tlak nevadí, že ho zvládáte..
Ale tady v Barceloně to už bylo úplně hrozné. Když jsem odcházela na závod, tak všichni – medaile, medaile. Mně tohle hrozně vadí.

Jak se lze více obrnit?
Nevím, je jasné, že nikdy nic není jisté. A tomu, o koho jde, to může být hodně nepříjemný. V tom obdivuju Báru Špotákovou, která takové věci slyší ze všech stran pořád. Umí s tím bojovat.

Jak vidíte šance české štafety na 4x400 metrů? Půjdete i rozběh?
Ještě nevím, nad tím se musí zamyslet trenérka. Já nevím, jestli budu schopná běžet. Mám dost, snad až v neděli na finále. Šance nedokážu odhadnout, bude to hodně těžké.

Karolína Farská, Michal Procházka

Vytisknout