Hejnová v elitní desítce sportovce roku

středa 2. prosince 2015
Mistryně světa z Pekingu v běhu na 400 metrů překážek a vítězka celkového pořadí Diamantové ligy Zuzana Hejnová byla zvolena mezi deset nominovaných sportovců, ze kterých vyjde Sportovec roku 2015.

Svěřenkyně trenéra Dalibora Kupky prožila v letošním roce famózní návrat mezi světovou špičku po zranění, které ji postihlo v průběhu podzimní přípravy po mistrovství světa v Moskvě v roce 2013. Po loňské spíše testovací sezóně, kdy závodila jen symbolicky, se dokázala v té letošní vrátit ve velkém stylu.

V průběhu halové sezóny si vyzkoušela na HME v Praze osmistovku. V létě pak již startovala na své hlavní disciplíně. V úvodu letní sezóny začala hodně zvolna. Ovšem její forma stoupala směrem k vrcholu roku, a tím byl světový šampionát. Již před ním dokázala vyhrát mítinky Diamantové ligy v Paříži, Londýně a Stockholmu. Na mistrovství světa si pak počínala naprosto suverénně a dokráčela až za obhajobou mistrovského titulu. Ve finálovém závodě navíc předvedla nerychlejší světový čas roku 53.50.

Za své sportovní úspěchy v letošním roce již byla oceněna jako Armádní sportovec roku a ovládla i anketu Atlet roku 2015. Nyní může přidat do své sbírky další triumf.

Mezi třicítku nejlepších sportovců české republiky se dostali ještě další tři atleti. Čtyřiadvacátý skončil halový mistr Evropy a český rekordman v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša. O dvě příčky za ním je další halový mistr Evropy a člen bronzové štafety z téhož šampionátu Pavel Maslák a do třicítky se vešla ještě devětadvacátá Barbora Špotáková, které se v letošní sezóně podařilo ovládnout Diamantovou ligu.

Nominovaní kandidáti na sportovce roku (v abecedním pořadí): Zuzana Hejnová (atletika), Jaromír Jágr (hokej), Petra Kvitová (tenis), Ondřej Moravec (biatlon), Jiří Prskavec (vodní slalom), Martina Sáblíková (rychlobruslení), Gabriela Soukalová (biatlon), Lucie Šafářová (tenis), Zdeněk Štybar (cyklistika).

Petr Jelínek, foto: J. Kucharčík